Uczniowie Ogniska Baletowego zakończyli rok szkolny07 Czerwca 2019

5 czerwca w siedzibie Zespołu „Śląsk” odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego Artystycznego Ogniska Wokalno-Baletowego im. Elwiry Kamińskiej. Z tej okazji uczniowie Ogniska przygotowali dla publiczności spektakl pt. „Królewna Śnieżka”, a dla wszystkich wystąpiła z recitalem japońska pianistka Miho Kurihara.

Warsztaty wokalno-baletowe dla dzieci trwały od października 2018 roku. Zwieńczeniem całorocznej pracy pod okiem pedagogów był spektakl pt. „Królewna Śnieżka” w wykonaniu uczniów Artystycznego Ogniska Wokalno-Baletowego. Z młodymi adeptami tańca i śpiewu pracowali najlepsi nauczyciele: Mirella Warzecha, Ilona Pułkownik, Beata Danielskia, Aleksandra Żaczkova, Marta Szczytkowskia-Murek i Piotr Hankus. Akompaniowali Marta Pietruszewska oraz Marcin Szreter. Mali artyści przez cały rok szkolny szlifowali swoje umiejętności w dziedzinie tańca klasycznego i ludowego, rytmiki, estetyki ruchu, śpiewu oraz dykcji i recytacji. Efekty tej pracy mogliśmy podziwiać w profesjonalnie przygotowanym spektaklu, w którym dzieci pokazały jak tańcem, śpiewem, grą aktorską podniosły swój artystyczny warsztat. Po spektaklu dzieci otrzymały dyplom ukończenia nauki, a w ramach nagrody wakacyjny karnet wstępu na basen w Koszęcinie oraz słodki upominek. Artystyczną niespodzianką dla uczniów i ich rodziców był mini recital japońskiej pianistki Miho Kurihary, która wystąpiła w Sali Balowej z repertuarem tematów muzycznych z japońskich bajek.

Wszystkim uczniom Artystycznego Ogniska Wokalno-Baletowego im. Elwiry Kamińskiej  dziękujemy za wytężoną pracę na salach ćwiczeń, gratulujemy postępów w edukacji artystycznej i życzymy udanych wakacji. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym! (AŻ)

Powrót
Lipiec 2019
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi