"Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny"17 Marca 2019

Od 15 do 17 marca gościliśmy w siedzibie Zespołu „Śląsk” uczestników ogólnopolskiej akcji „Polska  zobacz więcej - weekend za pół ceny”. Głównym założeniem akcji są działania promocyjne mające na celu przedłużenie sezonu turystycznego w Polsce oraz stworzenie banku ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych cenach. Organizatorem projektu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna.

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych akcji zniżkowych organizowanych przez polskie miasta i regiony i przeniesienie jej na poziom krajowy. Kampania skierowana jest zarówno do branży turystycznej, jak i turystów z całej Polski. Dzięki niej każdy Polak może odkrywać piękno naszego kraju w bardzo korzystnych cenach.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” chętnie bierze udział w kolejnych edycjach. W tym roku na wszystkich zainteresowanych turystów czekała wyjątkowa oferta w obniżonych o 50% cenach, pod hasłem: „Tanecznie-Bajecznie” - weekend z folklorem w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Nasi goście uczestniczyli w warsztatach artystycznych prowadzonych przez pedagogów Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej, skorzystali także z możliwości aktywnego wypoczynku. Zajęcia artystyczne odbywały się w blokach tematycznych: stymulacja rozwoju muzycznego, autoprezentacja sceniczna, nauka elementów polskich tańców narodowych i ludowych oraz warsztaty tańca flamenco. Natomiast aktywność sportową grupy wypełniły zajęcia nordic walking wzmacniające kondycję mięśni, pilates jako trening całego ciała oraz joga jako trening dyscypliny duchowej. Po dniu pełnym wrażeń goście wysłuchali koncertu solistów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz spróbowali swoich sił wokalnych podczas wspólnego śpiewania poznanych wcześniej utworów.

Każdego roku ogromnym atutem włączenia się do akcji „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny” jest promocja naszej Instytucji i zespołu pałacowo-parkowego w Koszęcinie. Grupa zadowolonych uczestników z całej Polski stanowi bez wątpienia grono prawdziwych ambasadorów Zespołu „Śląsk” i jego siedziby. Ich pozytywne wrażenia z pobytu przekazywane dalej to doskonała forma upowszechnienia informacji o ofercie tego miejsca - bogatej i atrakcyjnej nie tylko w okresie wakacyjnym. (AO)

Powrót