Telewizyjna Wielkanoc z Zespołem "Śląsk"13 Kwietnia 2017

Zapraszamy przed telewizory do spędzenia Świąt z Zespołem „Śląsk”! W wielkanocny weekend do obejrzenia będą aż dwa koncerty Zespołu: „Wielki Tydzień” w TV TRWAM i „A to Polska właśnie” na antenie TVP 3 Katowice. Katowicka telewizja wyemituje także film dokumentalny o Stanisławie Hadynie pt. „W pogodni za wiosną”.

W Wielką Sobotę, 15 kwietnia o godz. 10:15, zapraszamy do Telewizji TRWAM na koncert pieśni pasyjnych i wielkanocnych, w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu „Śląsk” pt. „Wielki Tydzień”. Koncert został zarejestrowany w ubiegłym roku, w Bazylice pw. św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Katowicach-Panewnikach. Wszystkich, którzy w tym czasie będą jeszcze pochłonięci świątecznymi przygotowaniami, Telewizja TRWAM zaprasza na powtórkę. Ponowną emisję zaplanowano w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych, o godz. 8:20. W sam raz do wysłuchania przy wielkanocnym śniadaniu!

Radzimy także zarezerwować czas dla Zespołu „Śląsk” w niedzielny wieczór. 16 kwietnia o godz. 19:45, na antenie TVP 3 Katowice wspaniały koncert w wykonaniu chóru, baletu i orkiestry Zespołu pt. „A to Polska właśnie”. Najbardziej znany i oklaskiwany na całym świecie program ludowo – narodowy, pełen  największych przebojów „Śląska”, a wśród nich kompozycje Stanisława Hadyny i choreografie Elwiry Kamińskiej.

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych zapraszamy z kolei do obejrzenia filmowego portretu Stanisława Hadyny, dokumentu Jędrzeja Lipskiego i Piotra Mielecha o założycielu i patronie Zespołu, pt. „W pogoni za wiosną”. Emisja 17 kwietnia o godz. 19:10 na antenie TVP 3 Katowice.

Świąteczny harmonogram z Zespołem „Śląsk”:
- 15 kwietnia (sobota), godz.10:15 – TV TRWAM – „Wielki Tydzień”
- 16 kwietnia (niedziela), godz.08:20 – TV TRWAM – „Wielki Tydzień” (powtórka)
- 16 kwietnia (niedziela), godz.19:45 – TVP 3 Katowice – „A to Polska właśnie”
- 17 kwietnia (poniedziałek), godz.19:10 – TVP 3 Katowice – „W pogoni za wiosną”

Powrót