Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznych

Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznych w ramach obchodów Jubileuszu 70-lecia Zespołu „Śląsk” odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.

Na podstawie przesłanych materiałów audio-video Komisja Artystyczna Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych zakończyła prace w ramach pierwszego etapu wydarzenia i wyłoniła uczestników etapu finałowego.

Zapraszamy do zapoznania się z listą wykonawców zakwalifikowanych do II etapu Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych. Jednocześnie informujemy, iż finał wydarzenia wraz z przyznaniem nagród i rozdaniem dyplomów odbędzie się w dniu 24 września 2023 roku w Koszęcinie, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.   

LISTA WYKONAWCÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU FINAŁOWEGOTowarzystwo Muzyczne w Częstochowie wraz z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny jako współorganizatorem - zapraszają miłośników polskich pieśni patriotycznych do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznych pod honorowym patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. 

Wydarzenie artystyczno-edukacyjne o zasięgu ogólnopolskim wyeksponuje 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz postać Wojciecha Korfantego jako przywódcy Powstań Śląskich w latach 1919-1921. Wydarzenie stanowić będzie muzyczną prezentację historii, dziejów oręża i narodu polskiego, walczącego o suwerenność, niepodległość Ojczyzny oraz przyłączenie Śląska do Polski. Wspólne uczczenie i świętowanie obchodów przyczyni się do krzewienia wartości patriotycznych oraz integracji Polaków i artystycznych środowisk twórczych, wyrażających postawę patriotyczną.

Przesłuchania finałowe odbędą się w dniu 24 września 2023 roku w siedzibie Zespołu „Śląsk” w Koszęcinie. Przedmiotem ocenianych przez Komisję Artystyczną wykonań konkursowych będą otwarte dla publiczności prezentacje sceniczne z zakresu repertuaru:

  • tradycyjnych polskich pieśni patriotycznych i wojskowych
  • pieśni Powstań Śląskich z lat 1919-1921

Zapraszamy do udziału, zapoznania się z Regulaminem Festiwalu i zaangażowanie się w upowszechnianie tradycji narodowych i patriotycznych.


REGULAMIN


„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”,realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”polecamy