Zapraszamy przed telewizory na koncert z okazji 20 - lecia w Unii Europejskiej

26IV 24

Zapraszamy przed telewizory na koncert z okazji 20 - lecia w Unii Europejskiej

1 maja o godz. 20:30 Telewizja Polska zaprasza na premierę w TVP1 i TVP Polonia jubileuszowego koncertu zorganizowanego z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do UE. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia z udziałem orkiestry i wybitnych solistów pod batutą Jana Stokłosy spotkają się artyści kilku pokoleń i różnych światów muzycznych, m.in.: chór Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, Kayah, Andrzej Piaseczny, Kwiat Jabłoni, Ania Dąbrowska, Natalia i Paulina Przybysz, Igor Herbut, Julia Pietrucha, Organek, Błażej Król, Mela Koteluk, Grubson.

Nowe aranżacje znanych przebojów, jakie zaprezentują artyści, którzy przyjęli zaproszenie Telewizji Polskiej, zabiorą widzów w niepowtarzalną muzyczną podróż po polskiej scenie muzycznej ostatnich dwudziestu lat. Uczestnicy koncertu opowiedzą, jak na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat zmieniła się polska muzyka i kultura oraz oni sami.

Koncert z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej pt. „Urodziny w Europie! Dobrze, że jesteśmy razem“ – poprowadzą Sylwia Dekiert i Radosław Brzózka.

Emisja koncertu - premiera 1 maja o godz. 20:30 w TVP1 i TVP Polonia,

powtórki: 2 maja o godz. 20:05 w TVP Wilno i 4 maja o godz. 20:00 w TVP2.