Promujemy Śląsk w Dubaju

31I 22

Promujemy Śląsk w Dubaju

Sobotni wieczór w Dubaju należał do Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”! 29 stycznia odbył się koncert główny Zespołu w ramach Tygodnia Regionalnego Województwa Śląskiego podczas Wystawy Światowej EXPO 2020. Artyści chóru i baletu, którzy od 27 stycznia codziennie występują na scenie zewnętrznej Pawilonu Polskiego, tym razem koncertowali na jednej z największych scen EXPO, w otoczonym palmami Dubai Millennium Amphitheatre.

Doskonale wyposażona technicznie i pięknie położona scena stanowiła efektowne tło dla występu artystów. Prezentacja polskiej kultury w wykonaniu Zespołu „Śląsk” została poprzedzona słowem wstępu w języku polskim, angielskim oraz arabskim. Na widowni zasiedli przedstawiciele oficjalnej, śląskiej delegacji na EXPO 2020: Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Wojciech Kałuża, Prezydent Katowic Marcin Krupa, Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz Komisarz Generalny Sekcji Polskiej EXPO 2020 Adrian Malinowski, uczestnicy konferencji gospodarczej Business Gateway to Europe – odbywającej się w Pawilonie Polskim – a także przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i licznie przybyli międzynarodowi goście odwiedzający wystawę. Koncert Zespołu „Śląsk” był transmitowany na żywo przez Expo Virtual TV.

Po niezwykle gorąco oklaskiwanym koncercie, publiczność chętnie fotografowała się w towarzystwie artystów. Była to także niepowtarzalna okazja do podzielenia się wrażeniami z ich występu, krótkiej rozmowy i bliższego poznania pracy na scenie.

Jeszcze do 2 lutego, artystów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” będzie można spotkać o stałych porach (14:00, 17:00 i 19:00) w Pawilonie Polskim, gdzie każdego dnia odbywają się warsztaty polskich tańców ludowych i narodowych oraz koncerty w ramach Śląskiego Tygodnia Regionalnego na EXPO 2020. Na zaproszenie Marszałka Jakuba Chełstowskiego, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” reprezentuje region jako Ambasador Województwa Śląskiego. Artyści Zespołu prezentują światowej publiczności bogactwo polskiej kultury. Powrót do Polski zaplanowany jest na 3 lutego.

(korespondencja z Dubaju - Barbara Nowak, opracowanie tekstu AK)


Fot. Urząd Marszałkowski w Katowicach