Wiedeński koncert jubileuszowy11 Kwietnia 2018

Świętując jubileusz „Śląsk” zawitał do stolicy Austrii, gdzie na scenie Akzent Theater w Wiedniu odbył się koncert w okazji 65-lecia Zespołu. Artyści chóru, baletu i orkiestry pod dyrekcją Krzysztofa Dziewięckiego przygotowali dla wiedeńskiej publiczności swój przebojowy program „A to Polska właśnie”.

Koncert w Wiedniu był elementem trasy koncertowej, jaką Zespół „Śląsk” odbywa w ramach jubileuszowego sezonu artystycznego oraz z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. 9 kwietnia na widowni zasiedli zarówno Austriacy jak i Polonia, ale to przede wszystkim Polakom mieszkającym na stałe w Austrii serca biły szczególnie, kiedy artyści chóru, baletu i orkiestry Zespołu „Śląsk” pojawili się na scenie. Wspaniałe układy choreograficzne, najpiękniejsze pieśni ludowe, wielobarwne kostiumy i niezwykła dynamika koncertu zachwyciły publiczność. Przygotowany na tę okoliczność program „A to Polska Właśnie” pokazał w pełni panoramę polskiego folkloru, na który Polonia zawsze czeka z utęsknieniem. Była to także niepowtarzalna okazja, aby zaprezentować piękno i różnorodność polskiej kultury Austriakom. To wyjątkowo cenne spotkanie, bowiem w historii Zespołu „Śląsk” to zaledwie ósma wizyta w tym kraju. Wśród gości honorowych na widowni zasiadł m.in. Konsul Generalny RP w Austrii, Aleksander Korybut-Woroniecki.

„Śląsk” pozostawił wiedeńską publiczność pod swoim urokiem, ale i artyści wyjeżdżali zauroczeni tym pięknym miastem. Podczas wizyty w Austrii udało się wygospodarować chwilę na zwiedzanie i podziwiane wiedeńskich zabytków. (AK)

Powrót