Zakończyliśmy sezon kolędowy22 Stycznia 2018

W miniony weekend odbyły się ostatnie w tym sezonie koncerty kolędowe. W Jastrzębiu, Kielcach i Radomiu zabrzmiały kolędy i pastorałki w wykonaniu Zespołu „Śląsk”, a w Koszęcinie kolędowali zaproszeni przez nas goście: chór Magnificat z Parafii Wniebowzięcia NMP w Czuchowie oraz Chór i Kapela Ziemi Kroczyckiej.

Artyści Zespołu „Śląsk” po raz kolejny zaczarowali publiczność swoim śpiewem, przywołując ciepło i magię minionych Świąt Bożego Narodzenia. Ten niezwykły, świąteczny klimat podtrzymały najpiękniejsze kolędy i pastorałki zebrane w programie „Święta Noc”, z którym chór i orkiestra wystąpili 19 stycznia w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jastrzębiu oraz 20 stycznia w Kieleckim Centrum Kultury, gdzie program wzbogaciły także ludowe przeboje „Śląska”. Bożonarodzeniowe utwory przeplatały góralskiej gawędy w interpretacji Piotra Hankusa, Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi. W niedzielny wieczór kolędy i pastorałki zabrzmiały także, po raz ostatni w tym sezonie, podczas koncertu w radomskiej Hali Sportowej MOSiR. Dwuczęściowy, galowy koncert noworoczny z repertuarem ludowo-narodowym zakończyło wspólne kolędowanie. „Gdy się Chrystus rodzi”, „Cicha noc”, „W żłobie leży”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i „Bóg się rodzi” – te kilka utworów przywołało po raz ostatni magię Bożego Narodzenia.

W tym samym czasie, w siedzibie Zespołu „Śląsk” w Koszęcinie, ze świąteczną atmosferą żegnali się zaproszeni przez Zespół goście. W ramach cyklu „Śląskie kolędowanie”, w Kameralnej Sali Koncertowej wystąpili: chór Magnificat z Parafii Wniebowzięcia NMP w Czuchowie oraz Chór i Kapela Ziemi Kroczyckiej.

Choć w liturgii kościoła katolickiego okres Bożego Narodzenia kończy Niedziela Chrztu Pańskiego, to w polskiej tradycji jeszcze do 2 lutego śpiewa się kolędy, a w świątyniach nie rozbiera się szopki. Dziękujemy wszystkim, którzy przez ten czas wspólnie kolędowali z Zespołem „Śląsk” i tak gorąco nas oklaskiwali! (AK)

Powrót
Marzec 2018
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi