Święto folkloru w Krakowie - ZATAŃCZ Z NAMI!

23XI 21

Święto folkloru w Krakowie - ZATAŃCZ Z NAMI!

Bogactwo ludowych kostiumów, instrumentacji oraz tradycyjnych kroków tanecznych polskich tańców narodowych w porywających choreografiach. Już po raz trzeci odbyło się w Krakowie wielkie święto folkloru pod nazwą ZATAŃCZ Z NAMI! W Hali Sportowej TS Wisła wystąpiło 350 wykonawców wraz z orkiestrą Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pod batutą Zygmunta Magiery.  

ZATAŃCZ Z NAMI! to projekt taneczno-muzyczny, który jest okazją do prezentacji i podziwiania wszystkich najważniejszych zespołów folklorystycznych działających w Krakowie. Podczas trzeciej edycji tego niezwykle barwnego wydarzenia, na jednej scenie wystąpiło ponad 300 tancerzy z 8 zespołów folklorystycznych, wśród nich znalazły się: Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”, Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”, Zespół Tańca Ludowego „Krakowianie”, Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”, Zespół Pieśni i Tańca AGH „Krakus”, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespół Pieśni i Tańca „Miechowiacy”, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki”. Miłośnikom folkloru towarzyszyła orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pod batutą Zygmunta Magiery, choreograficznego wsparcia udzielili pedagodzy Zespołu „Śląsk”.   

Organizatorem wydarzenia byli Art&Sound producers i Urząd Miasta Krakowa. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny objął patronat i był strategicznym partnerem projektu. (AK)