Zagraniczna trasa koncertowa Zespołu „Śląsk” we Włoszech

W dniach od 12 do 16 kwietnia 2023 roku zespół artystyczny, w składzie chór i orkiestra, wyruszy w trasę koncertową do Włoch, w ramach Jubileuszu 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Podczas włoskiego tournée Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wystąpi wraz z Chorwackim Narodowym Zespołem Pieśni i Tańca "LADO", z którym współpracuje od wielu lat, realizując projekty artystyczne. Wspólne koncerty we Włoszech, będąc swoistą prezentacją dwóch kultur narodowych, ukażą nie tylko bogactwo i specyfikę tradycji obu narodów, ale również stanowić będą swoisty dialog międzykulturowy zespołów, połączonych europejskimi korzeniami.

Koncerty odbędą się:

  • 14 kwietnia 2023 roku o godzinie 18:00 w Bazylice Św. Jana na Lateranie oraz
  • 15 kwietnia 2023 roku o godzinie 12:00 w Bazylice Św. Andrzeja Della Valle.


W programie będzie można usłyszeć najpiękniejsze kompozycje wokalno-instrumentalne muzyki klasycznej i sakralnej w wykonaniu chóru i orkiestry Zespołu „ŚLĄSK” oraz specjalnie przygotowany na tę okoliczność program o charakterze świąteczno - wielkanocnym w wykonaniu chóru Zespołu „LADO”.


Zadanie będzie miało na celu ukazanie piękna, unikatowego charakteru i niezwykłego bogactwa międzynarodowej współpracy ponadregionalnej. Spotkanie dwóch zespołów narodowych we wspólnym koncercie oprócz promocji kultury narodowej, będzie odgrywało istotną rolę w budowaniu i utrwalaniu w świadomości odbiorców o roli i misji narodowych zespołów pieśni i tańca, jako instytucji kultury biorących czynny udział w ochronie dziedzictwa narodowego w obszarze kultury ludowej.

Zadanie: „Organizacja zagranicznej trasy koncertowej ZPiT „Śląsk” do Włoch”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
polecamy