Werci się robić do bajtli - śląskie warsztaty edukacyjne dla maluchów

Projekt edukacyjny realizowany przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego w 2022 roku.

Projekt „Werci się robić do bajtli – śląskie warsztaty edukacyjne dla maluchów” polega na opracowaniu i realizacji warsztatów dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, dotyczących śląskiej kultury ludowej. Zadanie ma poprzez zabawę zaznajomić ich ze strojem, tańcem, piosenkami, starymi zabawami śląskimi. Atrakcyjne, kolorowe warsztaty kultury śląskiej dla przedszkolaków i uczniów kl. 1-3 z powiatu tarnogórskiego, m.in. Radzionkowa, Tarnowskich Gór, Świerklańca, Zbrosławic, Miasteczka Śląskiego, Kalet, Tworoga oraz Bytomia, poprowadzą pedagodzy Zespołu „Śląsk” oraz zaproszeni goście – instruktorzy amatorskich zespołów artystycznych.

Dzieci poprzez zabawę poznają tradycje ludowe naszego regionu. Podczas zajęć przymierzą strój śląski, zaśpiewają, wspólnie zatańczą oraz będą bawić się w stare śląskie zabawy.  Na koniec popracują ze specjalnie opracowanymi materiałami edukacyjnymi - będą ubierać w strój śląski wyciętą z papieru postać Karlika i Karolinki.

Warsztaty połączone są z pokazem tańców i piosenek śląskich w wykonaniu młodych artystów z Zespołu Pieśni i  Tańca „Mały Śląsk”, który zaprosiliśmy do współpracy przy realizacji tegorocznej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Realizacja projektu „Werci się robić do bajtli – śląskie warsztaty edukacyjne dla maluchów” odbędzie się od maja do listopada 2022 roku.

Zapraszamy do udziału.


Harmonogram warsztatów

polecamy