Warsztaty Polskich Tańców Ludowych I Narodowych dla Zespołów Artystycznych

Warsztaty Polskich Tańców Ludowych I Narodowych dla Zespołów Artystycznych

Warsztaty Polskich Tańców Ludowych i Narodowych dla zespołów artystycznych skierowane są dla zespołów folklorystycznych – dziecięcych, młodzieżowych i studenckich, działających na terenie Polski.

W szczególny sposób zapraszamy zespoły polonijne, które w okresie letnim biorą udział w festiwalach i przeglądach folklorystycznych, organizowanych w Polsce. Celem spotkań w Koszęcinie jest promocja polskiej kultury ludowej i tożsamości narodowej wśród dzieci i młodzieży, na stałe mieszkających w różnych zakątkach świata oraz doskonalenie umiejętności w zakresie tańców ludowych i narodowych. Zajęcia prowadzone są pod okiem uznanych fachowców tej dziedziny sztuki z różnych regionów Polski. Program warsztatów będzie skomponowany z uwzględnieniem zainteresowań każdego zespołu, po konsultacjach z ich kierownictwem.

Warsztaty odbywają się w salach dydaktycznych na terenie kompleksu pałacowo-parkowego, w siedzibie Zespołu „Śląsk”. Twórczej atmosferze aktywnej pracy sprzyjają walory przyrody i piękno neoklasycystycznego, zrewitalizowanego pałacu, usytuowanego malowniczo w parku w stylu angielskim. Zespół pałacowo-parkowy dysponuje bogatym zapleczem gastronomicznym.

Termin oraz kalkulacja za warsztaty jest indywidualnie dostosowana do potrzeb każdego zespołu przyjeżdżającego na warsztaty.


Kontakt:
Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny
tel.: +48 34 310 64 03
e-mail: centrum.edukacji@zespolslask.pl

Plakat warsztatów dla zespołów artystycznych


polecamy