Poznaj Polskę

Poznaj Polskę

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, jako instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego, realizuje przedsięwzięcie „Poznaj Polskę” w ramach programu ministerialnego „Polski Ład”. Przedsięwzięcie wspomaga proces nauczania dzieci i młodzieży oraz daje możliwość w praktyczny sposób poznania polskiego dziedzictwa narodowego i kulturowego.

Program „Poznaj Polskę” opiera się na dofinansowaniu przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wyjazdów zgłoszonych szkół do znajdujących się w Polsce muzeów, obiektów kultury i pamięci, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. Do takich miejsc należy również siedziba „Śląska”.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza uczniów, rodziców, nauczycieli do Koszęcina na spotkanie z polską tradycją, kulturą, dziedzictwem narodowym i zwiedzenia siedziby „Śląska” - kompleksu pałacowo-parkowego, imponującego architekturą i okazałością. Malownicze wnętrza pałacu, otoczone parkiem w stylu angielskim, zapewnią niezapomniane przeżycia estetyczne oraz wypoczynek od zgiełku codziennego dnia w szkole.

Więcej informacji na temat „Poznaj Polskę” na stronie internetowej:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske


polecamy