Poznaj Polskę

Poznaj Polskę

Realizacja projektu „Poznaj Polskę” w naszej siedzibie

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, włączając się w kolejną edycję programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę", zaprasza uczniów, rodziców i nauczycieli do swojej siedziby w Koszęcinie na spotkanie z polską tradycją i kulturą.

Korzystając z bogatego dorobku niematerialnego dziedzictwa narodowego i regionu oraz działalności „Śląska” na przestrzeni siedmiu dekad, promujemy, upowszechniamy i kultywujemy bogactwo polskich tradycji. Wykorzystując formę różnokierunkowych warsztatów edukacyjno-artystycznych, wystaw i ekspozycji tematycznych wprowadzamy uczestników w barwny świat polskiego folkloru. Walory pobytu w siedzibie Zespołu „Śląsk” uatrakcyjnia wycieczka z przewodnikiem po miejscowym zespole pałacowo-parkowym. Zwiedzanie zabytkowych wnętrz pałacu w Koszęcinie, otoczonego romantycznym parkiem w stylu angielskim, z pomnikami przyrody, zapewni pozytywne przeżycia estetyczne, świetny wypoczynek od zgiełku dnia codziennego i ciekawą formę edukacji.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie jest Samorządową Instytucją Kultury Województwa Śląskiego współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest w Europie jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodowych zespołów pieśni i tańca, którego wyraz artystyczny opiera się na tradycjach polskiego folkloru. Od wielu lat szczycąc się mianem Ambasadora Polskiej Kultury Narodowej w świecie „Śląsk” popularyzuje i udostępnia wartości dziedzictwa, aktywnie włączając się w działania środowiskowe i edukacji regionalnej.   

Zachęcamy do zapoznania się z działalnością edukacyjną Zespołu „Śląsk”.


polecamy