Infrastruktura Kultury 2017

„Zakup instrumentów muzycznych wraz z akcesoriami i wyposażenia do prowadzenia działalności kulturalnej” w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura kultury” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2017 rok

Dofinansowanie 200 000,00 zł

Cel projektu
Podniesienie jakości świadczonych usług kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych przez Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"

Realizacja
W ramach projektu Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny zakupił instrumenty muzyczne z akcesoriami, wyposażenie techniki scenicznej oraz sprzęt komputerowy.
Projekt bardzo dobrze wpłynął na wypełnianie celów statutowych Zespołu, jako instytucji kultury prowadzącej działalność artystyczną i edukacyjną.
W ramach zadania została wymieniona część instrumentów i akcesoriów muzycznych, które uległy znacznemu zużyciu podczas wykonywania koncertów, a koszty naprawy były bardzo duże. Polepszył się odbiór muzyczny koncertów, a także zostały zmniejszone koszty użytkowania. Zakupiono następujące instrumenty wraz z akcesoriami: trąbka B wraz z tłumikiem, Es do fagotu, instrumenty perkusyjne (dzwony rurowe i naciągi do kotłów), a także zestaw futerałów chroniących instrumenty (do wiolonczeli, do fagotu, do trąbki, do puzonu, do klarnetu).

Ponadto została doposażona infrastruktura techniczna i wymieniona część wyposażenia, która była wyeksploatowana i przestarzała, a także nie spełniała niektórych norm. Wzrosła atrakcyjność prezentacji scenicznej i uwydatniono działania artystyczne.
Zakupiono zestaw mikroportów z bodypackami (polepszyła się jakość dźwięku), konsoletę analogową (wzrost jakości nagłośnienia koncertów), wykładziny baletowe (poprawa warunków pracy artystów i występów artystycznych), mini estradę (umożliwiającą profesjonalne i efektowne wykonywanie koncertów w salach pałacowych), system oświetleniowy (zestaw naświetlaczy LED, co poprawia jakość odbioru wizualnego koncertów).

Dzięki dofinansowaniu zakupiono również sprzęt komputerowy, taki jak: kserokopiarki -kolorowa i czarnobiała, komputer i monitor, co wspomaga dokumentowanie i upowszechnianie działalności kulturalnej Instytucji. Kserokopiarki służą do drukowania materiałów dokumentujących dziedzictwo narodowe, drukowania materiałów promocyjnych, a także do kserowania partytur dla chóru i orkiestry na zajęcia i koncerty. Monitor i komputer są wykorzystywane do pracy przy tworzeniu oferty artystycznej i edukacyjnej Zespołu „Śląsk”, projektów graficznych, wizualizacji oraz promocji działalności kulturalnej i edukacyjnej instytucji.

Efekty projektu
Projekt wpłynął na lepszy odbiór koncertów realizowanych w siedzibie, w kraju i za granicą. Tym samym umożliwił lepsze wykorzystanie potencjału Instytucji w dziedzinie edukacji artystycznej i kulturalnej, ma pozytywny wpływ na zwiększenie liczby odbiorców działań Zespołu „Śląsk” oraz podniósł jakość świadczonych usług artystycznych i kulturalnych. Zakupiony sprzęt komputerowy wzmocnił utrwalanie działalności kulturalnej Instytucji.



polecamy