Zespół z kolejną nagrodą - Super

04IX 23

Zespół z kolejną nagrodą - Super "Marka Śląskie"

Podczas dwudziestej dziewiątej Gali Regionalnej Izby Przemysłowo Handlowej w Gliwicach, Dyrektor Zbigniew Cierniak odebrał w imieniu Zespołu „Śląsk” prestiżową nagrodę Super „Marka Śląskie”. Tego wieczoru wręczono także wyróżnienia w XIV edycji konkursu „Marka Śląskie”, Złote Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego oraz Kryształ Prezydenta Izby za projekty wspierające rozwój przedsiębiorców.

Konkurs „Marka Śląskie” ma na celu promocję województwa śląskiego, przedsiębiorców oraz osób z województwa śląskiego. Wyróżniane są osoby i instytucje, które swoją działalnością i postępowaniem kreują dobry wizerunek województwa śląskiego, cieszą się uznaniem i szczególną opinią oraz są ambasadorem województwa w Polsce i na świecie. Nagroda „Marka-Śląskie” jest podziękowaniem za aktywne, przedsiębiorcze oraz odpowiedzialne społecznie postępowanie, które przyczynia się do tworzenia rozpoznawalnej Marki Śląskie. Wpływa to na większą atrakcyjność inwestycyjną, konkurencyjność oraz nowe perspektywy rozwoju naszego regionu. Nagrody przyznawane są w dwunastu kategoriach.

Oprócz nagród „Marka Śląskie”, Kapituła Konkursu pod przewodnictwem marszałka województwa śląskiego, Jakuba Chełstowskiego przyznała w tym roku Super „Markę Śląskie”, co w kilkunastoletniej historii konkursu zdarzyło się zaledwie kilka razy. Tym większy zaszczyt dla Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, że to właśnie tej instytucji przypadł tak wyjątkowy tytuł. Nagrodę przyznano w podziękowaniu za znaczący wkład w rozwój województwa śląskiego. Z rąk Prezydenta Izby, Wiktora Pawlika oraz przewodniczącego Sejmiku Śląskiego prof. Marka Gzika, w imieniu Zespołu statuetkę odebrał Dyrektor Zbigniew Cierniak.

Za projekty wspierające rozwój przedsiębiorców Kryształ Prezydenta Izby otrzymał Marszałek Jakub Chełstowski. Serdecznie gratulujemy!

Organizowany od 2010 roku Konkurs „Marka - Śląskie” został wpisany w Strategię Rozwoju Województwa Śląskiego, jako stały element promocji regionu. Warto przypomnieć, że Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” otrzymał to zaczytane wyróżnienie już podczas pierwszej edycji „Marka Śląskie” w kategorii: Kultura. W 2013 roku Dyrektor Zbigniew Cierniak został laureatem tytułu Osobowość Roku „Marka Śląskie”. (AK)