Zespół „Śląsk” rozgrzał serca publiczności podczas śląskiego Finału WOŚP

29I 24

Zespół „Śląsk” rozgrzał serca publiczności podczas śląskiego Finału WOŚP

W fantastycznej atmosferze odbył się w niedzielę śląski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z udziałem m.in. artystów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Mnóstwo ludzi, wolontariusze i goście specjalni przybyli na Stadion Śląski w Chorzowie aby wesprzeć tegoroczną zbiórkę na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pulmonologicznych. Artyści Zespołu mieli zaszczyt i przyjemność wystąpić z tej okazji z koncertem okolicznościowym.

Chorzów stał się w niedzielę stolicą śląskiej dobroczynności. Tegoroczny finał prowadzony był pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!", a zbiórka odbywała się na zakup sprzętu medycznego umożliwiającego diagnozowanie, monitorowanie i rehabilitację chorób płuc u pacjentów dziecięcych i dorosłych.

Bieg z sercem WOŚP&Nordic Walking, koncerty gwiazd, korowód i największe zielone płuca Śląska - to tylko kilka z atrakcji, które odbyły się podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 28 stycznia przy chorzowskim Stadionie Śląskim. Serca publiczności rozgrzewali także m.in. soliści i chór Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, którzy dla chorzowskiej publiczności przygotowali koncert z repertuarem swoich największych przebojów. „Karolinka”, „Gdybym to ja miała”, „Od Siewierza” czy „Szła dzieweczka” – to tylko niektóre z pieśni, którymi artyści zachęcali Ślązaków do dobroczynności na rzecz WOŚP. Na scenie wystąpili tego dnia także: Oberschlesien, Fanfara Awantura i Gromee. Trzeba przyznać, że mimo chłodu atmosfera była gorąca, a dobre humory nie opuszczały zarówno dzieci, jak i dorosłych korzystających z przygotowanych atrakcji.

Zespół „Śląsk” nie przestaje grać w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy! Zachęcamy do wsparcia poprzez udział w licytacji vouchera na trzydniowy pobyt w koszęcińskiej siedzibie oraz zestawu gadżetów i wydawnictw muzycznych Zespołu. Link do AUKCJI (AK)