Zbigniew Cierniak Osobowością Turystyczną Roku

27IX 23

Zbigniew Cierniak Osobowością Turystyczną Roku

Z okazji Światowego Dnia Turystyki, w Planetarium Śląskim odbyła się gala wręczenia dyplomów Marszałka Województwa Śląskiego za zasługi dla rozwoju turystyki w regionie. Miło nam poinformować, że Dyrektor Zbigniew Cierniak otrzymał wyróżnienie główne w kategorii Osobowość Turystyczna Roku.

Zarząd Województwa Śląskiego na czele z Panem Marszałkiem Jakubem Chełstowskim podjął uchwałę nadającą Dyrektorowi Zespołu „Śląsk” Zbigniewowi Cierniakowi Dyplom Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w roku 2023 w kategorii Osobowość Turystyczna Roku.

W uzasadnieniu zwrócono uwagę, że Dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” od wielu lat współpracuje ze Śląską Organizacją Turystyczną w ramach szeroko rozumianej promocji Województwa Śląskiego. Na przestrzeni lat Zespół „Śląsk” i ŚOT wspólnie brali udział w działaniach promocyjnych na rzecz rozwoju turystyki naszego regionu tj. targach turystycznych, krajowych i regionalnych imprezach promocyjnych. Zespół Pieśni i Tańca ”Śląsk” pod jego dyrekcją przystąpił do Silesia Convention Bureau – konsorcjum produktowego zrzeszającego podmioty działające na rzecz rozwoju turystyki biznesowej w Województwie Śląskim. W imieniu Dyrektora dziękujemy Panu Marszałkowi Jakubowi Chełstowskiemu za to zaszczytne wyróżnienie!

Oprócz przyznania wyróżnień Osobowość Turystyczna Roku, dyplomy wręczono jeszcze w czterech kategoriach: Działalność społeczna, Działalność biznesowa, Przedsięwzięcie turystyczne roku, Instytucja. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! (AK)