Z wizytą w „Pytaniu na Śniadanie”

15V 23

Z wizytą w „Pytaniu na Śniadanie”

Zbliża się kulminacja obchodów jubileuszu 70-lecia Zespołu „Śląsk”. Już 5 czerwca wielka gala w Teatrze Wielkim w Warszawie, a 1 lipca urodzinowy koncert podczas „Święta Śląska” w Koszęcinie. W sobotni poranek o obchodach Jubileuszu, ostatnich muzycznych sukcesach i pracy w Zespole „Śląsk” opowiadali w studiu „Pytania na Śniadanie” TVP2 Dyrektor Zbigniew Cierniak oraz artyści chóru.

Emitowany w TVP 2 program jest najchętniej oglądanym w Polsce magazynem telewizji porannej. Na słynnej kanapie, z reprezentacją Zespołu „Śląsk” spotkała się para prowadzących: Tomasz Kammel i Izabella Krzan. Dziennikarze byli ciekawi jak wygląda na co dzień praca artystów Zespołu, jaka była ich droga na scenę i skąd miłość do kultury ludowej. Dyrektor Zbigniew Cierniak przypomniał o ostatnich, prestiżowych nagrodach Zespołu przyznanych za projekt „Pieśni współczesnych” oraz jubileuszową płytę z największymi przebojami Zespołu „Śląsk”. Przed rozmówcami dumnie prezentowały się statuetki trzech Fryderyków, które wzbogaciły kolekcję nagród Zespołu w ostatnim czasie. Nie zabrakło także zaproszeń na najbliższe koncerty oraz wielką jubileuszową galę, która już 5 czerwca w Teatrze Wielkim w Warszawie  oraz do siedziby Zespołu w Koszęcinie, na urodzinowe „Święto Śląska”.

Rozmowę poprzedziło wykonanie przebojowej „Karolinki”, zabrzmiała także znana z repertuaru Zespołu na całym świecie „Szła dzieweczka do laseczka”.  Dziękując za miły poranek w „Pytaniu na Śniadanie” mamy nadzieję, że wśród wielu tysięcy widzów, którzy oglądali program 13 maja, są także nasi przyszli goście jubileuszowych koncertów. Do zobaczenia wkrótce! (AK)