Wrześniowy plener w Garwolinie

25IX 23

Wrześniowy plener w Garwolinie

Tłumy uczestniczące w jedenastej edycji Regionalnego Święta Hodowców Koni, oklaskiwały koncert w wykonaniu chóru i orkiestry Zespołu „Śląsk” w Górkach koło Garwolina. Chociaż tego dnia pogoda nie rozpieszczała, widownia nie zawiodła a występ Zespołu został przyjęty entuzjastycznie.

W sobotę i niedzielę, na błoniach góreckiego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej odbyło się Regionalne Święto Hodowców Koni. W ciągu dwóch dni weekendu można było podziwiać piękne konie, porozmawiać z pasjonatami tych zwierząt i obejrzeć pokazy z udziałem koni różnych ras zimnokrwistych. Zespół Pieśni i „Tańca „Śląsk” był gwiazdą na zakończenie pierwszego dnia imprezy. Na plenerowej scenie chór i orkiestra zaprezentowali repertuar najpiękniejszych pieśni Zespołu. Dziękujemy licznej publiczności, której nie wystraszyła deszczowa pogoda i tak gorąco oklaskiwała artystów. Mamy nadzieję pojawić się w Górkach jeszcze nie raz, najbliższy koncert już w styczniu przyszłego roku!

Regionalne Święto Hodowców Koni w Górkach to impreza ciesząca się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu oraz uznaniem hodowców, wystawców i handlowców. Organizatorzy co roku dokładają wszelkich starań, aby wzbogacić Święto także atrakcyjnymi wydarzeniami kulturalnymi, związanymi z historią i patriotyzmem. W tym roku, obok koncertu Zespołu „Śląsk” na imprezie pojawił się także płocki Teatr Dramatyczny ze spektaklem pt. „Damy i huzary” Aleksandra Fredry, wyreżyserowanym przez przyjaciela Zespołu „Śląsk” Krzysztofa Szustera.  (AK)