Wracamy wspomnieniem do Dubaju - Pawilon Polski zwycięzcą World Expo Awards

18III 22

Wracamy wspomnieniem do Dubaju - Pawilon Polski zwycięzcą World Expo Awards

Pawilon Polski na EXPO w Dubaju otrzymał nagrodę the Best Large Pavilion w konkursie World Expo Awards organizowanym przez EXHIBITOR Magazine. To niezwykle radosna wiadomość także dla Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który miał zaszczyt występować w Pawilonie podczas trwającego od 27 stycznia do 2 lutego Śląskiego Tygodnia Regionalnego. Na zaproszenie Marszałka Jakuba Chełstowskiego, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” reprezentował wówczas region jako Ambasador Województwa Śląskiego. Artyści Zespołu „Śląsk” prezentowali światowej publiczności bogactwo polskiej kultury występując z koncertami oraz prowadząc warsztaty polskich tańców ludowych i narodowych.

Pawilon Polski był jednym z najbardziej spektakularnych prezentowanych na Expo 2020. Wykonany z ekologicznych materiałów odzwierciedlał hasło przewodnie Polski: „Kreatywność inspirowana naturą”. Pawilon Polski zajmował powierzchnię ponad 2000 metrów kwadratowych. To drewniana konstrukcja przypominająca drzewo, z zewnętrzną rzeźbą kinetyczną, która nawiązywała do wielkiej migracji ptaków z Polski do świata arabskiego. Na fasadzie polskiego pawilonu zamontowano także perowskity, przełomową technologię polskiego naukowca Olgi Malinkiewicz. Za opracowanie projektu oraz koncepcji architektoniczno-tematycznej pawilonu odpowiadała polska pracownia WXCA i szwajcarskie studio Bellprat Partner. Światowa Wystawa Expo 2020 w Dubaju trwała od 1 października 2021 do 31 marca 2022 roku.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że mogliśmy być częścią tej wspaniałej, polskiej eskpozycji. Wszystkim autorom sukcesu Pawilonu Polskiego serdecznie gratulujemy! (AK)