Wracamy na „Męskie Granie”

07VIII 23

Wracamy na „Męskie Granie”

Jeśli wracać do pracy po urlopie to tylko z przytupem! A to bez wątpienia zapewnił kolejny koncert uwielbianego przez publiczność cyklu „Męskie Granie”.  4 sierpnia w Krakowie, na plenerowej scenie w Muzeum Lotnictwa, wśród wielu wspaniałych artystów pojawili się także Miuosh i artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” z projektem „Pieśni współczesne”. Zespół „Śląsk” jest jedyną instytucją kultury, która bierze udział w „Męskim Graniu” – jednym z najpopularniejszych festiwali muzycznych w Polsce.

Przez całe lato ogólnopolska trasa gromadzi na scenie najlepszych polskich wykonawców i  przyciąga tłumy miłośników dobrej muzyki. Występując z repertuarem „Pieśni współczesnych”, który pokrył się już podwójną platyną i zdobył dwa Fryderyki, zdążyliśmy się przyzwyczaić do entuzjastycznego odbioru widowni. Nie inaczej było 4 sierpnia w Krakowie - niepowtarzalna atmosfera, cudowna energia, wzruszenia i owacje. Klimat tego koncertu oddał w swojej recenzji dla Onet.pl red. Dominik Jedliński: „Podczas tegorocznej odsłony Męskiego Grania na Dużej Scenie przepięknie wybrzmiał projekt Miuosha i Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk — "Pieśni Współczesne", który łączy współczesność ze śląskim regionalizmem. Oprócz Miuosha i Zespołu podczas tego koncertu wystąpili także m.in. Marcin Wyrostek, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha czy Błażej Król, a wszystko spinał Jan Stokłosa. Fenomenalnie wypadł Dawid Tyszkowski w swojej wersji "Imperium", który w oryginale śpiewa Ralph Kamiński. Świetny był także Wiktor Waligóra, który zmierzył się z "Mantrą" Igora Herbuta. Z kolei magnetyczny Błażej Król, z przeszywającym obłędem w oku, pozwala jasno sygnalizować, że jeśli kiedyś doczekamy się w naszym kraju musicalu o Jokerze, to główną rolę mamy już załatwioną. Tak, dajcie ją Królowi, i z głowy. Gość udźwignie. A "Pieśni Współczesne" to był zdecydowanie najmocniejszy punkt piątkowego programu — podczas "Martwego nieba" publiczność stała jak zahipnotyzowana. Monumentalny występ, który został nagrodzony gromkimi brawami” (Dominik Jedliński „Męskie granie zagrało w Krakowie” Onet.pl)

Na kolejny koncert Zespołu „Śląsk” z projektem „Pieśni współczesne” w ramach „Męskiego Grania” zapraszamy na wrocławskie Pola Marsowe już 12 sierpnia. Nie może Was zabraknąć! (AK)