Witaj majowa jutrzenko!

06V 24

Witaj majowa jutrzenko!

Jak przystało na Zespół „Śląsk” artyści spędzili majówkę na scenie. Koncertami w Ostrawie i Warszawie Zespół uczcił 20. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, a już 3 maja - z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja – wystąpił w Kudowie Zdroju. To był piękny finał majówki.

Jak co roku w maju Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” towarzyszył koncertami świętującym Polakom. W Teatrze pod Blachą w Parku Zdrojowym na artystów wyczekiwał więc tłum widzów. Uroczysty koncert odbywał się na zaproszenie burmistrza Kudowy Zdrój Anny Potoczek. A na scenie kalejdoskop polskiej kultury – od „Trojaka” i „Karolinki” przez „Tańce podhalańskie” i „Ondraszka” aż po tańce narodowe wraz z finałowym „Krakowiakiem”. Ponadgodzinny koncert galowy pełen największych tanecznych i wokalnych przebojów Zespołu „Śląsk” wzbudził aplauz publiczności. Jakże miło spędza się majówkę pracując na scenie jeśli nagrodą jest takie uznanie widzów! Bardzo za to dziękujemy.  

Nierozerwalnie ze Świętem Konstytucji 3 Maja łączy się pieśń „Witaj majowa jutrzenko” do słów Rajnolda Suchodolskiego, którą Zespół „Śląsk” ma od lat w swoim patriotycznym repertuarze. W najpiękniejszym opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny, 3 maja pieśń zabrzmiała na oficjalnym profilu Zespołu na Facebooku. Blisko 125 tysięcy odbiorców, 2,5 tysiąca reakcji na post, kilkadziesiąt komentarzy i ponad 760 udostępnień video z utworem to najlepszy dowód, że „Witaj majowa jutrzenko” – znana też jako „Mazurek 3 maja” - jest swoistym hymnem tego święta. To wielka radość, że właśnie w wykonaniu Zespołu „Śląsk” cieszy się taką popularnością.

Na początku maja wdzięczną pamięcią sięgamy także do twórczości Stanisław Moniuszki. 5 maja, w 205 rocznicę urodzin tego wielkiego kompozytora na Facebooku przypomnieliśmy „Litanie Ostrobramskie” w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu „Śląsk”. To wyraz hołdu dla Stanisława Moniuszki a dla słuchaczy piękne przeżycie duchowe i artystyczne.

Majówka z Zespołem „Śląsk” choć słoneczna i ciepła, zdecydowanie nie była leniwa. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wraz z nami dzielili świąteczne emocje i wzruszenia podczas koncertów. Zapewniamy, że za rok zaprosimy publiczność do równie dynamicznego celebrowania majowych świąt! (AK)