W ramach obchodów Święta Wojska Polskiego

16VIII 23

W ramach obchodów Święta Wojska Polskiego

Wraz z mieszkańcami Bogatyni, artyści Zespołu „Śląsk” celebrowali Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w mieście odbył się Piknik Rodzinno-Patriotyczny, zwieńczony koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu. Obchody pod honorowym patronatem sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Marzeny Machałek zorganizowali: Urząd Miasta i Gminy, Bogatyński Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni.

W repertuarze koncertu znalazły się pieśni patriotyczne oraz utwory sakralne. Na bis zabrzmiały największe ludowe przeboje Zespołu „Śląsk”. Program rozpoczęło uroczyste odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” oraz „Bogurodzicy”. Przy tej okazji nie mogło także zabraknąć Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego „My, Pierwsza Brygada”. Tego wieczoru publiczność wysłuchała także m.in. pieśni z okresu powstań śląskich, powstania warszawskiego oraz pieśni sakralnych. Na zakończenie zabrzmiały ludowe przeboje „Śląska” oraz piękna pieśń patriotyczna „Jak długo w sercach naszych”. Zarówno okazja, jak i kunszt wykonawczy artystów wycisnęły z niejednego oka łzę wzruszenia.

To był piękny koncert i wspaniałe spotkanie z publicznością, tym bardziej, że mieszkańcy Bogatyni pamiętali o jubileuszu swoich muzycznych gości. Było gromkie "Sto lat" i urodzinowy tort dla Zespołu „Śląsk”. Serdecznie dziękujemy za wszystko! (AK)