Śląski  Ogród Sztuk – inauguracja działalności

08IX 09

Śląski Ogród Sztuk – inauguracja działalności

24 września o godz. 18:00 zapraszamy do siedziby Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"  na inaugurację Śląskiego Ogrodu Sztuk. W ramach projektu, w Sali Widowiskowej Pawilonu im. Elwiry Kamińskiej odbędzie się spektakl "Jednak do pary (?)", w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego z Bielska Białej. Zaproszenia na przedstawienie można odbierać w sekretariacie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

"Jednak do pary (?)" to spektakl, w którym dwoje aktorów: Katarzyna Skrzypek i Tomasz Lorek, postanowiło zadań widzom pytanie – czy kobieta i mężczyzna są stworzeni do pary? Czy aby na pewno "ten proceder" uprawiany przez nas od wieków ma szansę powodzenia? Jaki sens ma codzienne zmaganie z kolejnymi obliczami miłości, jeśli wypowiadany potok słów, nieprzerwane monologi potrafią ranić… czy nie lepiej problem wyśpiewać? Na te wszystkie pytania aktorzy szukają odpowiedzi za pomocą polskich piosenek o miłości. Usłyszą Państwo prawdziwe przeboje, m.in. "Szuję", "Tak bardzo się starałem", "Babę zesłał Bóg", "Nie, nie możesz teraz odejść", "Inny nie będę" czy "Jej portret". Nowe aranżacje piosenek zaproponował Krzysztof Maciejowski, a choreografię ułożyła Katarzyna Zielonka. Reżyserem spektaklu jest Mariusz Kiljan, o kostiumy zadbała Magdalena Gera.

Przypomnijmy, "Śląski Ogród Sztuk" to inicjatywa mająca na celu zaprezentowanie artystycznych osiągnięć największych śląskich instytucji kultury, artystów, twórców i promotorów sztuki. Nowością jest zaproszenie tych wszystkich podmiotów do siedziby Zespołu "Śląsk".  Chcemy prezentować śląską kulturę w gronie odbiorców, którzy ze względu na swoje zobowiązania oraz odległość od centrum województwa często nie mają szansy uczestnictwa w tego rodzaju wydarzeniach. Koszęcińska siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” nazywana przez twórcę Zespołu „Słoneczną Republiką” to dziś nowoczesny ośrodek kulturalny i artystyczny, idealny do tego typu działań. Intencją powstania projektu jest utworzenie w północnej części Województwa Śląskiego, w której Zespół ma siedzibę, aktywnego i dynamicznego centrum kulturowego. Zaproszenie do współpracy w ramach Śląskiego Ogrodu Sztuk przyjęły największe instytucje kultury Województwa Śląskiego, będą się także pojawiać prezentacje instytucji artystycznych samorządów miejskich, samodzielne wybitne grupy i indywidualności artystyczne, a także podmioty sztuki alternatywnej naszego Regionu.  

Serdecznie zapraszamy na spektakl "Jednak do pary (?)"
24 września, czwartek, godzina 18:00, Sala Widowiskowa w Pawilonie im. Elwiry Kamińskiej. Zaproszenia do odbioru w sekretariacie, tel. 034 310-64-15, email: info@zespolslask.pl