Przedświąteczne spotkanie przy choince i opłatku

15XII 21

Przedświąteczne spotkanie przy choince i opłatku

W gronie pracowników, przyjaciół Zespołu, wielu znakomitych gości oraz z udziałem członków Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe w siedzibie Zespołu „Śląsk”. Przy pachnącej choince i dźwiękach kolęd był czas na serdeczne życzenia i przełamanie tradycyjnym opłatkiem.

Zbliżając się do końca roku Zespół zaprosił do swojej siedziby przyjaciół, którzy na co dzień dzielą z nami sukcesy i troski, a w razie potrzeby służą pomocą. W tym radosnym czasie oczekiwania na Boże Narodzenie spotkaliśmy się, by podziękować sobie wzajemnie za mijający rok i obdarować się życzeniami spokojnych, pięknych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nowym roku. W gronie przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych, duchowieństwa, członków Rady Programowej Zespołu „Śląsk”, przedstawicieli instytucji współpracujących z Zespołem, Dyrektor Zbigniew Cierniak złożył wszystkim życzenia wspaniałych, pięknych Świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczne przedświąteczne spotkanie z Zespołem „Śląsk” zaszczycili swoją obecnością: Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Wicemarszałkowie Wojciech Kałuża i Izabela Domogała.

Składając Dyrekcji i wszystkim pracownikom Zespołu najserdeczniejsze życzenia świąteczne, Marszałek Jakub Chełstowski przypomniał także, że Zarząd Województwa Śląskiego wraz sejmikiem województwa od początku swojej kadencji mocno wspierają Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” i widać tego efekty. „Najbliższa wielka okazja gdzie Zespół się pokaże to EXPO w Dubaju. Będzie to fantastyczna promocja Polski, Zespołu „Śląsk” – dodał Marszałek.

Wraz z mijającym rokiem powoli zbliżamy się do pierwszych podsumowań. Jak podkreślał Dyrektor Zbigniew Cierniak, mimo niezwykle trudnego roku, naznaczonego trwającą pandemią koronawirusa, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” ma powody do zadowolenia. Przypomniał, że udało się w tym roku wydać znakomitą płytę „Pieśni współczesne”, która bije rekordy popularności, „Śląsk” zrealizował wiele ciekawych koncertów w Polsce, udało się także – po raz pierwszy od blisko 2 lat – wyjechać z koncertami na zagraniczne tournée. Latem, swoją premierę miał jeden z projektów specjalnych Zespołu, spektakl baletowy inspirowany kulturą ludową „Folk Solution”. Trwały także nagrania do płyty, która uświetni zbliżający się jubileusz 70-lecia. Jeszcze do końca roku czeka artystów kilka koncertów, ale już dziś można powiedzieć, że w trudnym, pełnym ograniczeń i obostrzeń sanitarnych roku, Zespół zrealizował ponad sto koncertów. 2022 zapowiada się niezwykle pracowicie już od samego początku, mamy nadzieję, że zapełniający się wciąż kalendarz nowych przedsięwzięć będzie mógł być zrealizowany w 100%, bez przeszkód, które tak zaskakiwały instytucje kultury w mijających miesiącach.

Życzymy sobie zdrowia i radości na te zbliżające się święta, ale też żeby ten rok 2022 był lepszy od bieżącego, żebyśmy mogli w zdrowiu dalej działać” – powiedział Dyrektor Zbigniew Cierniak składając bożonarodzeniowe życzenia gościom i pracownikom Zespołu.   (AK)

Fot. TOMASZ ŻAK / Urząd Marszałkowski