Pałacu Kultury Zagłębia - z koncertem dla Ratowników Medycznych

14X 22

Pałacu Kultury Zagłębia - z koncertem dla Ratowników Medycznych

Tuż po powrocie z amerykańskiego tournée artyści Zespołu nie zwalniają tempa. 13 października uświetnili koncertem Ogólnopolskie Obchody Dnia Ratownictwa Medycznego, które z udziałem przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej i zaproszonych gości odbyły się w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Spotkanie rozpoczął „Mazurek Dąbrowskiego” uroczyście odśpiewany wraz z gośćmi przez chór Zespołu „Śląsk”. Podczas uroczystej gali były życzenia, gratulacje, odznaczenia, a przede wszystkim słowa uznania za codzienny trud ratowników medycznych i lekarzy, którzy w naznaczonych pandemią czasach niosą wszystkim nieocenioną pomoc. W uroczystości udział wzięli m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska, pełnomocnik rządu ds. Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek. Podczas uroczystości wręczonych zostało ponad 50 odznaczeń Za zasługi w Ochronie Zdrowia, złote i srebrne odznaki Zasłużony dla Województwa Śląskiego, a także specjalne nagrody i statuetki.

Chór, balet i orkiestra Zespołu „Śląsk” wystąpili dla medyków z repertuarem swoich największych ludowych przebojów. W imieniu Zespołu Dyrektor Zbigniew Cierniak odebrał podziękowania za życzliwość i sympatię dla środowiska Ratownictwa Medycznego oraz obecność artystów podczas uroczystej gali i wspaniały koncert.

Główną uroczystość obchodów w Pałacu Kultury Zagłębia poprzedziła XXXVIII Ogólnopolska Konferencja Związku Pracodawców Ratownictwa Medycznego Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej oraz uroczysta Masza Święta w intencji pracowników Państwowego Ratownictwa Medycznego w bazylice pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Święto ratowników medycznych po raz pierwszy obchodzone było 13 października 2006 roku w Wyszkowie w woj. mazowieckim. Patronem tego święta jest Błogosławiony Gerard.