III Rodzinny Piknik „Country w Leśnej Dolinie” dobiegł końca.

25VIII 09

III Rodzinny Piknik „Country w Leśnej Dolinie” dobiegł końca.

    Od 21 do 23 sierpnia na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się prawdziwa uczta. Jak na prawdziwą ucztę przystało, każdy jej uczestnik mógł zaspokoić swoje gusta. Na to rodzinne spotkanie przybyły same znakomitości polskiej sceny country, a znakiem, że taka forma spędzania czasu popularyzuje się, jest liczba osób przybyłych do Koszęcina – gościliśmy 15 - tysięczną publiczność.

    Przygotowania do Pikniku trwały kilka miesięcy. Główny organizator Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wraz z partnerami: Fundacją LGD Spichlerzem Górnego Śląska, Stowarzyszeniem Muzyki Country,  Klubem „Rak z Leśnej Doliny” oraz GOSiR w Koszęcinie w tym czasie rozpoczęli prace nad scenariuszem i ustalaniem szczegółów dotyczących imprezy.

    Na „Country w Leśnej Dolinie” udało się zaprosić Whisky River, Grupę Furmana, Czas na Grass oraz zespół Babsztyl wraz z Czarkiem Makiewiczem. Obok gwiazd z Polski na Piknik przybyli artyści z Czech: Countrio i Kreni oraz Słowacji – Grasscountry. Gwiazdy nie zawiodły. Energetyczna, a jednocześnie odprężająca muzyka opanowała serca i umysły wielotysięcznej publiczności, która z każdym rokiem coraz bardziej utożsamia się z klimatem panującym w Koszęcinie. Podczas pierwszej edycji w 2007 roku na palcach dwóch rąk można było policzyć osoby stylem wpisujące się w atmosferę country. W tym roku już większość z piknikowiczów ubrała cowboyski kapelusz, buty czy chociaż posiadała countrowy gadżet. Wszyscy, chociaż na czas Pikniku „Country w Leśnej Dolinie”, staliśmy się fanami tej muzyki , a jej urok doskonale komponował się z trwającymi jeszcze wakacjami.

    Na scenie wspomaganej telebimem obok muzyków country mogliśmy przez trzy dni podziwiać muzykę folkową i etniczną. Gwiazdą trzeciego dnia byli wirtuozi muzyki celtyckiej w Polsce – Carrantouhill. Marimba Trio Band oczarowała publiczność oryginalnością i temperamentem muzyki z Kenii. Dla przeciwwagi Jacenty Ignatowicz co rusz pojawiał się na scenie i doskonalił publiczność w grze na liściach i instrumentach przez siebie wykonanych. Finałem tego edukacyjnego przedsięwzięcia było ustanowienie rekordu w największej liczbie osób grających Hymn Unii Europejskiej. Miało to miejsce w godzinach wieczornych, w sobotę 22 sierpnia, a rekordowa liczba to aż 399 osób! To był punkt kulminacyjny piknikowych atrakcji, ale nie jedyny. Ogromne wesołe miasteczko, jarmark rozmaitości oraz festiwal ziół, II plener malarski grupy plastycznej Ochra z Woźnik – to początek wyliczanki. Niezwykła atmosfera piknikowej uczty country okraszona była przez przysmaki tradycyjnej śląskiej kuchni oraz Herbatkę Śląską z Leśnej Doliny.

    Piknik „Country w Leśnej Dolinie” z każdym rokiem jest coraz ciekawszym przedsięwzięciem, a liczna publiczność przybywa do Koszęcina z całego kraju, a także z Czech i Słowacji. Kto nie miał okazji przyjechać do Koszęcina będzie miał szansę w przyszłym roku.

Dla nich oraz dla tych, którzy w Pikniku uczestniczyli przygotowaliśmy galerię zdjęć podsumowujących III Piknik Rodzinny „Country w Leśnej Dolinie” (menu Galeria -> Wydarzenia -> Country Piknik 2009).

Dziękujemy za przybycie na tegoroczną edycję i już zapraszamy na przyszły rok w przedostatni weekend sierpnia. Do zobaczenia!