Gala 25-lecia samorządu śląskiego

26IX 23

Gala 25-lecia samorządu śląskiego

W tym roku samorząd wojewódzki w Polsce obchodzi swoje ćwierćwiecze, a wraz z nim województwo śląskie w jego obecnym kształcie. Z tej okazji w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbyła się okolicznościowa Gala. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wraz z artystami współtworzącymi projekt „Pieśni współczesnych” miał zaszczyt uświetnić to wydarzenie koncertem.

Gala „25 lat samorządu Województwa Śląskiego” była nie tylko okazją do świętowania ćwierćwiecza samorządowych działań, ale przede wszystkim chwilą, by podziękować tym, którzy z niezwykłą pasją i zaangażowaniem przyczynili się do kształtowania historii i rozwoju naszego regionu – zarówno na poziomie województwa, jak i poszczególnych gmin i powiatów Statuetki wyróżnionym osobom wręczył marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski wraz w prof. Jerzym Buzkiem jednym z twórców reformy administracyjnej.

Na zakończenie wieczoru, dla śląskich samorządowców i zaproszonych gości wystąpił chór i orkiestra Zespołu „Śląsk” wraz z artystami współtworzącymi projekt „Pieśni współczesnych”. Wcześniej, w samo południe soliści chóru Zespołu „Śląsk” uświetnili śpiewem uroczystą sesję Sejmiku Województwa Śląskiego.