Działania edukacyjne

26X 09

Działania edukacyjne

    Od 23 do 25 października, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny odbył się XXI Ogólnopolski Festiwal  Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej im. H. Hampla – Woźniki 2009. Przesłuchania konkursowe miały miejsce w Sali Widowiskowej  Pawilonu  im. Elwiry Kamińskiej w piątek i sobotę. Trzydniowe konsultacje dla uczestników i instruktorów odbywały się w Domu Pracy Twórczej im. Adolfa Dygacza.

    W festiwalu wzięły udział aż 54 podmioty wykonawcze. Młodzi artyści, soliści i zespoły wokalne, występowali w trzech kategoriach wiekowych: I-do lat 11, II-do lat 15, III-do lat 20. Zaprezentowano 110 piosenek, w tym kilka patrona festiwalu, Henryka Hampla. Jury przyznało 18 nagród. Najważniejszą z nich, Grand Prix XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Woźniki 2009, otrzymała Ewelina Kobylańska z Łambinowic. Nagrodę im. Henryka Hampla, za interpretację jego piosenki, zdobył zespół "Nastolatki" z Woźnik.

    Organizatorami festiwalu są: Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Woźnikach, Urząd Miasta i Gminy Woźniki oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, który udostępnił Salę Widowiskową i pomieszczenia dydaktyczne, zapewnił profesjonalne zaplecze techniczne oraz opiekę pracowników, którzy służyli pomocą w organizacji festiwalu. Uczestnicy zakwaterowani byli na terenie kompleksu pałacowo-parkowego przez cały czas trwania festiwalu.