Czarujące spotkanie ze szczecińską publicznością

28VIII 23

Czarujące spotkanie ze szczecińską publicznością

To już jeden z ostatnich koncertów jubileuszowej trasy 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Tym razem artyści chóru, baletu i orkiestry zawitali do Szczecina, gdzie w sobotni wieczór przywitał ich komplet publiczności w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec.

Na gościnną scenę szczecińskiego teatru, Zespół „Śląsk” wrócił po kilku latach nieobecności, wówczas wystąpił z repertuarem pieśni sakralnych i patriotycznych – tym razem przygotował program galowy „A to Polska właśnie”, będący prezentacją tego co w repertuarze „Śląska” najpiękniejsze i najcenniejsze. Jak ocenili potem widzowie koncert był widowiskiem zapierającym dech w piersiach, jednym z największych wydarzeń artystycznych tegorocznego lata. Wspaniała pogoda, znakomita publiczność i jeden z najpiękniejszych plenerowych obiektów artystycznych w Polsce - Teatr Letni w Parku Kasprowicza w Szczecinie, to wszystko złożyło się na wielki sukces wieczoru. Gościnnie na teatralnej scenie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie” - Reprezentacyjny Zespół Pomorza Zachodniego i Honorowy Ambasador Szczecina.  

Na dwa ostatnie koncerty z wielkiej trasy jubileuszowej Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” zapraszamy jeszcze 3 września do kieleckiego amfiteatru Kadzielnia oraz 14 października do Teatru Ziemi Rybnickiej. (AK)