"Koncerty na zamku" – "Santo Subito!"

16X 09

"Koncerty na zamku" – "Santo Subito!"

    15 października, o godzinie 18.00 w Kameralnej Sali Koncertowej Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", odbył się kolejny muzyczny wieczór z cyklu „Koncerty na Zamku”. Przed zaproszonymi gośćmi wystąpili soliści, chór i orkiestra Zespołu, w programie "Santo Subito!" Przybyłych na koncert powitał Starosta Powiatu Lublinieckiego Pan Joachim Smyła. Występ artystów Zespołu "Śląsk" zadedykowano nauczycielom, dyrektorom oraz pracownikom placówek oświatowych powiatu lublinieckiego.  
 
    Koncert, zorganizowany przez Starostwo Lublinieckie i Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", był muzycznym prezentem dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przede wszystkim pedagodzy szkół i placówek oświatowych, których organem prowadzącym są: Starostwo Lublinieckie oraz wójtowie i burmistrzowie z powiatu lublinieckiego. Tuż przed koncertem najbardziej zasłużeni odebrali nagrody Starosty Lublinieckiego. "Dziękuję wszystkim za ciężką, nauczycielską służbę" - powiedział Pan Joachim Smyła wręczając wyróżnienia.

    Na widowni zasiedli również członkowie Stowarzyszenia Wspierania Samorządności z Mikołowa, oraz pracownicy Katedry Informatyki Systemów Zarządzania z Politechniki Częstochowskiej. Koncertu wysłuchała także grupa gości z Włoch. Wieczór uświetnił występ solistów, chóru i orkiestry Zespołu "Śląsk" z programem "Santo Subito!", złożonym w hołdzie Janowi Pawłowi II w przeddzień 31 rocznicy wyboru na Papieża. Koncertem dyrygował Mirosław Maciej Banach. Publiczność, licznie zgromadzona w Kameralnej Sali Koncertowej, dawnej kaplicy pałacowej, gorącymi brawami długo dziękowała artystom za niezwykłe doznania artystyczne.