Zaplanuj wizytę

Zaplanuj wizytę

W dniu 22 maja 2022 r. o godzinie 16:00 zwiedzanie indywidualne nie będzie możliwe.

Za zaistniałe zmiany przepraszamy.

Zapraszamy do siedziby Zespołu „Śląsk”

Jeden z największych kompleksów pałacowo-parkowych w Polsce dostępny jest dla zwiedzających, pragnących zapoznać się z historią pałacu i jego wytwornymi wnętrzami. Atrakcyjność zabytkowego obiektu w Koszęcinie dynamizuje okoliczność jego funkcjonowania jako siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Dla odwiedzających stwarzamy również możliwość zapoznania się z elementami pracy scenicznej artystów chóru, baletu i orkiestry. Prowadząc szeroką działalność edukacyjną na potrzeby wszystkich grup wiekowych, oferujemy zajęcia warsztatowe oraz pobyty edukacyjne.

Pałac w Koszęcinie zajmuje miejsce szczególne wśród zabytkowych dawnych rezydencji książęcych i szlacheckich w Polsce. Usytuowany w krajobrazowym parku w stylu angielskim z pomnikami przyrody, imponuje architekturą i okazałością. Zachowany w stylu neoklasycystycznym, w kształcie podkowy, w latach 1805-1945 pełnił rolę rezydencji książęcego niemieckiego rodu Hohenlohe-Ingelfingen.

Czekamy na Państwa odwiedziny - od poniedziałku do piątku oraz w weekendy - i zapraszamy do spotkania z nami „na żywo”, w naszej siedzibie - urokliwym i malowniczym miejscu, przepełnionym dobrą energią. Prosimy o rezerwację zwiedzania grupowego oraz warsztatów i pobytów edukacyjnych od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00  pod numerem telefonu 34 31 06 461.Uprzejmie informujemy, że od 4 grudnia 2021 roku do 3 lipca 2022 roku zwiedzanie indywidualne siedziby Zespołu „Śląsk” w Koszęcinie jest bezpłatne.

Zespół pałacowo-parkowy w Koszęcinie zaprasza na bezpłatne zwiedzanie w ramach programu Ochrona Zabytków 2021. Realizacja projektu polegała na wykonaniu prac remontowo-konserwatorskich obejmujących poddasze kaplicy oraz ryzalitów. Celem przeprowadzonych  prac było zabezpieczenie i utrwalenie substancji zabytku oraz zahamowanie procesów destrukcyjnych m.in.: ściany w pomieszczeniu nad kaplicą, ściany wieży pałacowej I i II piętra, a także zachodniej ściany kaplicy i północnego ryzalitu lewego skrzydła pałacu.

Wartość wykonanych prac wyniosła 242 397,82 zł. Dotacja celowa otrzymana z MKiDN w ramach programu wyniosła 198 108,93 zł.
polecamy