Piknik Leśno-Łowiecki „Cietrzewisko”

Piknik Leśno-Łowiecki „Cietrzewisko”

W miniony weekend Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprosił do swojej siedziby na dwunastą edycję Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko”. Niepowtarzalny klimat imprezy wzbogaconej koncertami i licznymi atrakcjami dodatkowymi, przyciągnął wielu miłośników plenerowego wypoczynku. Impreza o charakterze edukacyjno-ekologicznym jest inspirowana bogactwem koszęcińskiej przyrody oraz tradycjami leśno-łowieckimi kultywowanymi w tym regionie.

Organizatorem Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko” był Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Polskim Związkiem Łowieckim, Nadleśnictwem Koszęcin oraz gminą Koszęcin. Patronat honorowy nad imprezą objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Józef Kubica.

Impreza od kilkunastu lat przyciąga miłośników lasu i kultury łowieckiej, pozwalając bliżej poznać pracę leśników oraz leśno-łowieckie tradycje. Każdego roku „Cietrzewisko” gwarantuje zarówno walory edukacyjne, jak i doskonałą zabawę w plenerze. Podobnie jak w ubiegłych latach, wydarzenia obywały się w dwóch lokalizacjach: na terenie Nadleśnictwa Koszęcin oraz w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

W piątek 10 czerwca „Cietrzewisko” rozpoczął Leśny Dzień Edukacyjny
w siedzibie Nadleśnictwa Koszęcin. Swoje prezentacje wystawiły okoliczne nadleśnictwa oraz szkolnictwo leśne. Pojawiły się stoiska gastronomiczne „Dobre z Lasu”, wystawy i ekspozycje przyrodnicze Nadleśnictwa Koszęcin oraz stoiska edukacyjne Lasów Państwowych. W sobotę 11 czerwca, w siedzibie Nadleśnictwa odbywały się przesłuchania w ramach XI Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej oraz Konkursu Sygnalistów Myśliwskich. Finalistów i zwycięzców muzycznej rywalizacji poznaliśmy tego samego dnia, podczas koncertu galowego w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Przez cały dzień odbywały się pokazy m.in. ptaków drapieżnych, psów myśliwskich i kunsztu drwali. Nie zabrakło stoisk edukacyjnych, leśnych ekspozycji i degustacji potraw myśliwskich. Wieczorem publiczność spotkała się ze znanym śląskim artystą - Krzysztofem Respondkiem. Zwieńczeniem dnia był koncert „Z tańcem po kraju” w wykonaniu artystów baletu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Tegoroczny Piknik „Cietrzewisko” zakończył się w niedzielę uroczystą Mszą Hubertowską w kościele pw. św. Trójcy w Koszęcinie. (AK)polecamy