Międzynarodowy Dzień Tańca

27 kwietnia 2022 roku, z okazji tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca, które przypadają 29 kwietnia, Zespół przygotował szereg propozycji edukacyjno-artystycznych dla mieszkańców Koszęcina i okolic - zajęcia taneczne i aktywizujące oraz lekcję pokazową uczniów Artystycznego Ogniska Wokalno-Baletowego.

Włączenie się w międzynarodowe obchody Dnia Tańca jest odpowiedzią na apel Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca - przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji zrzeszającej środowiska taneczne pod hasłem ”tańczMY”. Wychodząc naprzeciw idei wspólnych obchodów tego święta w siedzibie Zespołu „Śląsk”, odbyły się zajęcia zumby - dla aktywnych, flamenco - dla pragnących poznać inną kulturę i styl tańca, pilatesu - dla osób poszukujących relaksu oraz estetyki ruchu - dla osób chcących poprawić swoją sprawność fizyczną. We wspólnym świętowaniu Międzynarodowego Dnia Tańca uczestniczyli także najmłodsi adepci. Ważnym aspektem dnia było zaprezentowanie się uczniów Artystycznego Ogniska Wokalno-Baletowego na otwartej lekcji pokazowej, ukazującej efekty twórczej pracy oraz pasji i miłości do tańca.

Maraton tańca w Zespole "Śląsk" odbył się w ramach akcji tańczMY, której organizatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.polecamy