Letnie warsztaty artystyczne w Zespole

Letnie warsztaty artystyczne w Zespole "Śląsk"

„Zatańcz z nami” projekt edukacyjny
Przedstawiamy Państwu lekcje edukacji regionalnej w formie zajęć muzyczno – tanecznych dla dzieci. Zapoznamy was z melodiami, piosenkami oraz podstawowymi krokami i figurami tanecznymi. Tańce śląskie jakie zaprezentujemy to „Litery”, „ Grozik ”, „Obracany”, „Zwodzony”. Na zakończenie zatańczymy dla państwa krótkie choreografie w kostiumach charakterystycznych dla różnych regionów Śląska.

https://youtu.be/5kUrRyvL7M4
https://youtu.be/AW01GL1se0k
https://youtu.be/LHw_p2zCY88
https://youtu.be/jKl744MxAJM


Zatańcz z nami - Cieszyniok

W materiale filmowym zaprezentowano naukę tańca i śpiewu „Cieszynioka” -  popularnego  tańca regionu Śląska Cieszyńskiego. Film zawiera instruktaż taneczny, naukę podstawowych kroków, elementów i figur tanecznych wraz z objaśnieniem szczegółów charakterystycznych dla tańców tego regionu. Na zakończenie filmu pokazana jest krótka choreografia w kostiumie cieszyńskim.

https://www.facebook.com/watch/?v=768092510683632&extid=17mzjfehq4O3cDkm


Zatańcz z nami - Kołomajki
W materiale filmowym zaprezentowano podstawy kolejnego tańca z regionu Beskidu Śląskiego. Film opiera się na przekazie tekstu i melodii z akompaniamentem tańca Kołomajki. Zawiera pokaz podstawowego kroku i jego wariantów, a także figur tanecznych. W materiale filmowym zwrócono również uwagę na charakter i styl tańca. Na zakończenie pokazana jest krótka choreografia w kostiumie górali Beskidu Śląskiego.

https://www.facebook.com/watch/?v=1297686720562574&extid=TfBVUjvnSw3q6KXe


Zatańcz z namo - Jawornicki
Materiał filmowy prezentujący pokaz tańca z regionu Śląska Cieszyńskiego - Jawornickiego. Instruktaż taneczny zawiera przekaz tekstu i melodii z akompaniamentem oraz prezentację podstawowych kroków, elementów i figur Jawornickiego. Na zakończenie filmu pokazana jest krótka choreografia w kostiumie cieszyńskim (wałaskim).

https://www.facebook.com/watch/?v=209109557192609&extid=ey8z9JGkMqH5nRc5


Zatańcz z nami - Piłka
W materiale filmowym zaprezentowano pokaz tańca z regionu Beskidu Śląskiego - Piłka. Instruktaż taneczny opiera się na przekazie tekstu i melodii z akompaniamentem oraz podstawowych kroków, elementów i figur tanecznych z objaśnieniem charakteru tańca. Na zakończenie filmu pokazana została krótka choreografia w kostiumie górali Beskidu Śląskiego.

https://www.facebook.com/watch/?v=353176992730149&extid=KHDOiAMI9fZargb1




Zwiedzanie pałacu - część I oraz II
Materiał filmowy stanowiący swoiste zaproszenie do siedziby Zespołu „Śląsk”, w którym zaprezentowano zrewitalizowany kompleks pałacowo-parkowy w Koszęcinie. Podczas „spaceru” z przewodnikiem poznajemy miejsce oraz ludzi, którzy od 67 lat tworzą jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie zawodowych zespołów folklorystycznych. W pierwszej i drugiej części zwiedzania pałacu pokazane są sale reprezentacyjne:
- Sala Balowa im. Jerzego Wójcika – dyrektora artystycznego „Śląska” w latach 1999 – 2008,
- Sala Kominkowa im. Zdzisława Pyzika – autora słuchowisk radiowych, reportaży,  programów rozrywkowych i tekstów pieśni z repertuaru Zespołu „Śląsk”
- Gabinet Stanisława Hadyny,
- Recepcja wraz z głównym wejściem do Pałacu,
- Sala Zielona im. Aliny Ilnickiej-Dienstl - dyrygenta i wieloletniej pedagog śpiewu w Zespole „Śląsk”.

Zwiedzanie pałacu - część I
https://www.facebook.com/watch/?v=566690810691969&extid=VlJIHVjMWVVXAMFH

Zwiedzanie pałacu - część II
https://www.facebook.com/watch/?v=292664425408120&extid=1X2ebuk3cPWosn0l

Kolejna część materiału filmowego zapraszającego do siedziby Zespołu „Śląsk”. W prezentacji kompleksu pałacowo-parkowego zobaczymy dalsze ciekawe zakątki neoklasycystycznego pałacu. Przewodnik zapozna odbiorców z wnętrzem i historią przypałacowej Kaplicy, która dziś pełni funkcję Kameralnej Sali Koncertowej. Pokazane zostaną również zmodernizowane pałacowe poddasza zaadaptowane do potrzeb i działalności „Śląska”. Prezentacja zawiera również ujęcia prawego skrzydła pałacu wraz z wieżą, kopułą i tarasem widokowym.

Zwiedzanie pałacu - część III
https://www.facebook.com/watch/?v=1014388639031123&extid=7aMvWRv72mCf5vc5


Ostatnia część materiału filmowego zapraszającego do siedziby Zespołu „Śląsk” oraz prezentująca kompleks pałacowo-parkowy. Podczas spaceru z przewodnikiem po zabytku pierwszej klasy dotrzemy do historii i zwiedzania dalszych zmodernizowanych zabudowań siedziby „Śląska” – Domu Pracy Twórczej im. A. Dygacza oraz Pawilonu im. E. Kamińskiej. Materiał filmowy zawiera również dokumentację i przekaz dotyczący otaczającego pałac urokliwego parku wraz drzewostanem i pomnikami przyrody oraz boiskami wielofunkcyjnymi.

Zwiedzanie pałacu - część IV
https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=681735735793040


Warsztaty Master Class
Są to warsztaty mistrzowskie dla uczniów i absolwentów państwowych i  prywatnych szkół artystycznych. Szczególne miejsce zajmuje w nich taniec klasyczny, współczesny oraz taniec charakterystyczny w zakresie stylizacji i interpretacji. Zajęcia prowadzą wybitni pedagodzy i choreografowie z dziedziny tańca.


Warsztaty Polskich Tańców Ludowych i Narodowych
Warsztaty Polskich Tańców Ludowych i Narodowych dla Instruktorów i Tancerzy mają na celu podnoszenie kwalifikacji wykonawczych oraz warsztatu instruktorsko-pedagogicznego. Skierowane są dla instruktorów, tancerzy i osób, które pasjonują się tańcami narodowymi i ludowymi. Zwieńczeniem warsztatów jest Koncert Finałowy jej uczestników.


Międzynarodowa Letnia Szkoła Tańca Współczesnego
W czasie intensywnego, dwutygodniowego planu warsztatów Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego proponowane są różnorodne gatunki tańca, techniki wspomagające i wykłady. Zajęcia prowadzą wysokiej klasy pedagodzy z kraju i zagranicy. Pedagodzy tańca współczesnego reprezentują najnowsze kierunki i techniki tańca, znajomość których jest wymagana na rynku tanecznym Europy i świata. Warsztaty są skierowane przede wszystkim do tancerzy zawodowych i uczniów ostatnich klas szkół baletowych. Zwieńczeniem Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego jest Koncert Finałowy jej uczestników.


polecamy