Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin
tel.: +48 34 310 64 15; fax: +48 34 310 64 16; e-mail: info@zespolslask.pl

Skórka:
A-

Wyniki XX Regionalnego Przeglądu Pieśni im. Prof. Adolfa Dygacza "Śląskie Śpiewanie"

PROTOKOŁY  Z OBRAD JURY
XXI REGIONALNEGO PRZEGLĄDU PIEŚNI IM. PROFESORA ADOLFA DYGACZA „ŚLĄSKIE ŚPIEWANIE 2014”

 

Przegląd Czerwionka-Leszczyny (rozwiń):

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY
XXI REGIONALNEGO PRZEGLĄDU PIEŚNI IM. PROF. ADOLFA DYGACZA „ŚLĄSKIE ŚPIEWANIE 2014”  W CZERWIONCE-LESZCZYNACH

27 marca 2014 roku, w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach, odbył się przegląd rejonowy XXI Regionalnego Przeglądu Pieśni im. profesora Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie 2014”. W Przeglądzie wzięło udział 35 wykonawców: zespołów wokalnych, zespołów wokalno-instrumentalnych, zespołów pieśni i tańca oraz chórów.
Jury w składzie: Janina Lipińska-Dygacz, Stefania Szyp oraz Wojciech Pukowiec oceniało wykonawców, biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, zachowanie cech gwarowych, walory wokalne, akompaniament, ogólny wyraz artystyczny. Jako element dodatkowy oceniano strój ludowy.

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix „Śląskiego Śpiewania” w Czerwionce-Leszczynach:
nie przyznano

W kategorii wiekowej przedszkole, szkoła podstawowa kl. I-III:

W kategorii wykonawczej soliści:
I miejsce: Kinga Warzecha z Przedszkola Nr 10 w Czerwionce-Leszczynach oraz Jan Bizgwa ze Szkoły Podstawowej Nr 21 w Rybniku
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: nie przyznano
W kategorii wykonawczej zespoły wokalne (w tym duety):
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: zespół wokalny POPP przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Czerwionce-Leszczynach oraz zespół wokalny „Dziołszki ze Stanowic” POPP przy Szkole Podstawowej w Stanowicach
III miejsce: nie przyznano
W kategorii wykonawczej zespoły wokalno-instrumentalne:
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: nie przyznano
III miejsce:  nie przyznano


W kategorii wykonawczej zespoły pieśni i tańca:
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: nie przyznano
III miejsce:  nie przyznano
Wyróżnienie:  zespół pieśni i tańca „Raciborzanie III” ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło” oraz zespół pieśni i tańca „Łężczok III” z Gminnego Centrum Kultury w Nędzy

W kategorii wiekowej szkoła podstawowa kl. IV-VI, gimnazjum:

W kategorii wykonawczej soliści:
I miejsce: Natalia Gierlich z POPP przy Szkole Podstawowej Nr 8 w Czerwionce-Leszczynach
II miejsce: Anna Drewniok z Zespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku
III miejsce: nie przyznano
W kategorii wykonawczej zespoły wokalne (w tym duety):
I miejsce: zespół wokalny „Leszczynki” z POPP przy Zespole Szkół Nr 1 w Czerwionce-Leszczynach
II miejsce: nie przyznano
III miejsce:  nie przyznano
W kategorii wykonawczej zespoły wokalno-instrumentalne:
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: zespół wokalno-instrumentalny „Moczkowie” z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim
III miejsce: nie przyznano
W kategorii wykonawczej zespoły pieśni i tańca:
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: nie przyznano
III miejsce:  nie przyznano
W kategorii wykonawczej chóry:
I miejsce: młodzieżowy chór „Bel Canto” z Młodzieżowego Domu Kultury i Zespołu Szkół Nr 1               im. Powstańców Śląskich w Rybniku
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: nie przyznano

W kategorii wiekowej szkoły ponadgimnazjalne, dorośli:

W kategorii wykonawczej soliści:
I miejsce: Dorota Gatnar z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku
II miejsce: Stanisław Pająk z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku
III miejsce: Klaudia Moczko z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim
W kategorii wykonawczej zespoły wokalne (w tym duety):
I miejsce: zespół śpiewaczy „Karolinki” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach
II miejsce:  zespół śpiewaczy „Przegędzanki” oraz zespół śpiewaczy „Książeniczanki z Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach
III miejsce: nie przyznano
W kategorii wykonawczej zespoły wokalno-instrumentalne:
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: nie przyznano
W kategorii wykonawczej chóry:
I miejsce: chór „Magnificat” parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Czuchowie
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: nie przyznano

      Jury:
      Janina Lipińska-Dygacz
      Stefania Szyp
      Wojciech Pukowiec        

Do finału XXI Regionalnego Przeglądu „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza, odbywającego się w Koszęcinie podczas „Święta Śląska”, w ramach Europejskiego Konkursu „Rozśpiewany Śląsk” zostali zakwalifikowani:
-  chór „Magnificat” parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Czuchowie
-  młodzieżowy chór „Bel Canto” z Młodzieżowego Domu Kultury i Zespołu Szkół Nr  im. Powstańców Śląskich w Rybniku
- Jan Bizgwa ze Szkoły Podstawowej Nr 21 w Rybniku
- Natalia Gierlich z POPP przy Szkole Podstawowej Nr 8 w Czerwionce-Leszczynach
- zespół wokalny „Leszczynki” z POPP przy Zespole Szkół Nr 1 w Czerwionce-Leszczynach
- Dorota Gatnar z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku
- Stanisław Pająk z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku

        Karolina Banach - juror z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

 

Suszec (rozwiń):

WYNIKI 
 XXI rejonowych eliminacji  Regionalnego Przeglądu Pieśni "Śląskie Śpiewanie"  im. prof Adolfa Dygacza 2014 w Suszcu
 
Za nami XXI rejonowe eliminacje  Regionalnego Przeglądu Pieśni "Śląskie Śpiewanie" im. prof Adolfa Dygacza 2014 w Suszcu. Jury w składzie: Karolina Banach, Jadwiga Masny i Sławomir Jarzyna,  spośród 5 wykonawców przyznali następujących nagrody:
 
- I miejsce: PAROLE MELODICHE  – kategoria: chóry (szkoła podstawowa IV-VI, gimnazjum)
- I miejsce: KAROLINKI - kategoria: chóry (szkoła ponadgimnazjalna, dorośli)
- III miejsce: GRYFNE BAJTLE – kategoria: zespół pieśni i tańca (przedszkole, szkoła podstawowa kl. I-III)
- wyróżnienie: MŁODE PSZCZYNIOKI - kategoria: zespoły pieśni i tańca (szkoła podstawowa IV-VI, gimnazjum)
- wyróżnienie: GRYFNE DZIOŁSZKI - kategoria: zespoły wokalne i duety (szkoła podstawowa IV-VI, gimnazjum)
 
Do udziału w konkursie finałowym, który odbędzie się w Koszęcinie zakwalifikowano następujących wykonawców:
 - PAROLE MELODICHE
 - KAROLINKI
 
Wszystkim laureatom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy !
 

 

Wyniki przeglądu Cieszyn

Wyniki przeglądu Łaziska Górne

Wyniki przeglądu Zabrze

Wyniki przeglądu Katowice Szopienice

Wyniki przeglądu Lędziny

Wyniki przeglądu Łubniany

Wyniki przeglądu Piekary Śląskie

 


Zobacz również

  • Edukujemy artystycznie
    • Rok 2019 - Rokiem Stanisława Hadyny
      • RODO obowiązek informacyjny
        • Przyjaciele
          • Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej
            • Inwestycje
              • Inwestycje współfinansowane ze środków UE
                • Kontakt
                  • Aktualności
                    • O projekcie
                      • Galeria
                        • Stan obiektów przed realizacją I etapu
                          • Brama cesarska
                            • Dom Pracy Twórczej
                              • Pałac
                                • Pawilon im. E. Kamińskiej
                                • Stan obiektów po realizacji I etapu
                                  • Dom Pracy Twórczej
                                    • Wieża i Kaplica
                                      • Pałac
                                        • Pawilon
                                        • Stan przed realizacją II i III etapu
                                          • Alejki i ogrodzenie
                                            • Garaże
                                              • Wieża i Kaplica
                                                • Lewe skrzydło
                                                  • Łącznik
                                                    • Portiernia
                                                      • Prawe skrzydło
                                                      • Bieżąca realizacja Projektu
                                                        • Garaż wielostanowiskowy
                                                          • Wieża i Kaplica
                                                            • Park
                                                              • Pałac
                                                                • Łącznik
                                                                  • Lewe skrzydło
                                                                    • Prawe skrzydło
                                                              • Pozostałe inwestycje
                                                                • Aktualności
                                                                  • Kontakt
                                                                    • Galeria pozostałe inwestysje
                                                                      • Prace konserwatorskie w dawnej ujeżdżalni
                                                                        • Adaptacja budynku dawnej ujeżdżalni
                                                                          • Aranżacja piwnic Domu pracy twórczej
                                                                      • Przetargi
                                                                        • Dofinansowanie
                                                                          • Sklep