Włączamy się w prezydencką akcję #sadziMY

01X 21

Włączamy się w prezydencką akcję #sadziMY

Po raz kolejny Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” towarzyszył ogólnopolskiej akcji #sadziMY, zainicjowanej przez Prezydenta RP i Pierwszą Damę. Przez dwa dni w siedzibie Nadleśnictwa Koszęcin można było odbierać ponad 1900 sadzonek świerka i brzozy, a pracownicy Nadleśnictwa podpowiadali gdzie najlepiej sadzić i jak pielęgnować poszczególne gatunki.

„Pamiętajmy, że niewielkie dziś drzewko wyrośnie na kilkudziesięciometrowy okaz. Takie drzewo to znakomity sposób, by upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny czy lokalnej społeczności. I powód do spotkania w gronie bliskich i przyjaciół” – zachęcało do udziału w akcji Nadleśnictwo Koszęcin.

Przez dwa dni, we wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce, do rozdania było aż milion młodych drzewek. Tylko w katowickiej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych przygotowanych było blisko 100 000, a w samym Nadleśnictwie Koszęcin na chętnych czekało ponad 1900 sadzonek.

To już trzecia edycja akcji zainicjowanej przez Parę Prezydencką, która 1 października wzięła udział w sadzeniu drzew w Nadleśnictwie Piotrków, wspólnie z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami i pracownikami Lasów Państwowych. Na powierzchni ponad 3 ha w Lesie Wolbromskim na obrzeżach Piotrkowa Trybunalskiego zasadzone zostały sosny, buki i jarzęby.

Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować – podkreśla Józef Kubica, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Rok temu, sadzonki odebrane przez Zespół „Śląsk” z Nadleśnictwa Koszęcin w ramach akcji #sadziMY, zasiliły drzewostan w siedzibie Zespołu. Młode drzewka doskonale wkomponowały się w parkową zieleń a Zespół „Śląsk” z radością promuje troskę o przyrodę. (AK)