Tyskie kolędowanie

21I 22

Tyskie kolędowanie

To już coroczna tradycja – kolędowanie w Kościele pw. błogosławionej Karoliny Kózkówny w Tychach. Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku, artyści chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” wystąpili w ramach parafialnych „Wieczorów kolędowych”. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.  

Koncert z repertuarem „Święta Noc” był jednym z cyklu spotkań w ramach, zainaugurowanych w Wigilię, parafialnych „Wieczorów kolędowych”. Tradycyjne kolędowanie w parafii pw. błogosławionej Karoliny Kózkówny trwa od pasterki, a wśród wykonawców pojawili się już m.in. zespół Carrantuohill, Henryk Czich lider zespołu "Universe", Camerata Silesia. Ostatni koncert zaplanowano 30 stycznia w wykonaniu Eleni.

W mroźny, czwartkowy wieczór soliści i chór Zespołu „Śląsk” z towarzyszeniem orkiestry, w mistrzowski sposób wykonali polskie kolędy i pastorałki. Piotr Hankus recytował góralskie „Gawędy” Hanny Nowobilskiej. Wierni, którzy po brzegi wypełnili tyską świątynię, mogli raz jeszcze poczuć klimat Bożego Narodzenia, słuchając i śpiewając wraz z artystami świąteczne utwory. Jak zauważył ks. proboszcz Józef Szklorz - nie pierwszy to koncert Zespołu "Śląsk" w parafii bł. Karoliny w Tychach i - jak ufa - nie ostatni.

Na zakończenie tegorocznego okresu kolędowego w wykonaniu artystów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” zapraszamy 23 stycznia o godz. 14:00 do Szymbarku, do kościoła pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus przy ul. Długiej 18. (AK)