Pruszków, Suwałki, Olsztyn… - rozpoczęła się wiosenna trasa koncertowa

21III 22

Pruszków, Suwałki, Olsztyn… - rozpoczęła się wiosenna trasa koncertowa

18 marca, koncertem w Pruszkowskim Centrum Kultury i Sportu rozpoczęła się wiosenna trasa koncertowa po Polsce, w ramach preludium do przyszłorocznego jubileuszu 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. W miniony weekend odbyły się także koncerty w Suwalskim Ośrodku Kultury i Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie. Wiosnę będziemy witać podczas kolejnych spotkań z publicznością w Białymstoku, Gdańsku, Koszalinie, Elblągu, Kołobrzegu, Kielcach. Zakończymy 2 kwietnia, w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Wielkimi krokami zbliża się jubileusz 70-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Już we wrześniu tego roku zostanie zainaugurowany jubileuszowy sezon artystyczny, a w 2023 roku artyści będą świętować okrągłą rocznicę powstania Zespołu. Już teraz „Śląsk” wyruszył w trasę koncertową promującą zbliżający się Jubileusz. Pierwsze koncerty z tej okazji są preludium do właściwych obchodów w przyszłym roku, zasygnalizowaniem publiczności w całej Polsce dostojnych urodzin Zespołu „Śląsk”, które przypadną dokładnie 1 lipca 2023 roku.

„Śląsk” pojawi się na scenie w pełnej krasie ludowych kostiumów, w repertuarze najpiękniejszych pieśni i tańców ludowo-narodowych. W repertuarze przygotowanym na tę trasę Zespół zebrał kolekcję pieśni i tańców, które od blisko 70 lat tworzą międzynarodową, artystyczną markę „Śląska”. Artyści zaprezentują publiczności repertuar, z którego „Śląsk” słynie na całym świecie od kilku dziesięcioleci. Żywiołowość, wdzięk, elegancja, młodzieńczość wyrazu i kunszt wykonawczy - cechy wypracowane niegdyś pod okiem Stanisława Hadyny i Elwiry Kamińskiej – gwarantują, że widowisko Zespołu „Śląsk” zostanie na zawsze w sercu widza.

Zapraszamy do śledzenia oficjalnych kont Zespołu „Śląsk” w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco będą się pojawiać relacje fotograficzne z wiosennych koncertów. Dziś dzień krótkiego odpoczynku, a już jutro Zespół wystąpi w Operze i Filharmonii Podlaskiej - Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku. Do zobaczenia! (AK)