Noworoczne spotkanie z kombatantami

11I 22

Noworoczne spotkanie z kombatantami

10 stycznia, artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” mieli zaszczyt uświetnić swoim występem noworoczne spotkanie Marszałka Województwa Śląskiego z przedstawicielami środowisk kombatanckich i niepodległościowych oraz służb mundurowych. Uroczystość odbyła się w Sali Sejmu Śląskiego.

W spotkaniu obok marszałka Jakuba Chełstowskiego uczestniczyli wicemarszałek Wojciech Kałuża, wicemarszałek Dariusz Starzycki, członek Zarządu Województwa Beata Białowąs i wiceprezydent Katowic Mariusz Skiba oraz przedstawiciele duchowieństwa: biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Grzegorz Olszowski i zwierzchnik diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego biskup Marian Niemiec. Wydarzenie uświetniły występy Orkiestry Wojskowej z Bytomia i solistów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.  

„Państwa życie świadczy o tym, że warto służyć Ojczyźnie, a trud i poświęcenie dla kraju są dla nas powodem do dumy z tych pięknych postaw i wdzięczności za miłość do Polski. Cieszę się, że możemy wspólnie pielęgnować patriotyczne wartości i podziękować Państwu za służbę Polsce i za to, że możemy dzisiaj żyć w wolnym, demokratycznym kraju” – podkreślał  marszałek Jakub Chełstowski.

Przed spotkaniem marszałek Jakub Chełstowski i przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Jan Kawulok, złożyli wieniec pod tablicą upamiętniającą stulecie Powstań Śląskich. W trakcie uroczystości minutą ciszy uczczono poległych w walce o wolność i niepodległość Ojczyzny oraz zmarłych kombatantów wszystkich środowisk kombatanckich i niepodległościowych.

Źródło: slaskie.pl