Niecodzienne spotkanie ze Świętym Mikołajem

21XII 21

Niecodzienne spotkanie ze Świętym Mikołajem

20 grudnia mieliśmy przyjemność gościć w naszych koszęcińskich progach podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” z Katowic. Dzieci wzięły udział w imprezie mikołajkowej, a w rolę niezwykłego Świętego Mikołaja wcielił się gość specjalny - Pan Minister Michał Wójcik, Członek Rady Ministrów.

Dla grupy 30 dzieci wraz z opiekunami była to pierwsza wizyta w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Śpiewająco powitali ich artyści chóru prezentując najbardziej popularne piosenki Zespołu oraz kolędę „Bóg się rodzi”, wprowadzającą w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Odwiedzając ambasadora polskiej kultury, którego misją jest m.in. edukacja regionalna, nie mogło zabraknąć warsztatów artystycznych prowadzonych przez pedagogów Zespołu. Z uśmiechami na buziach podopieczni „Domu Aniołów Stróżów” uczyli się więc tańca i śpiewu. Dzieci zwiedziły także zabytkową siedzibę Zespołu, poznając pałac i jego historię.

Finałem spotkania z podopiecznymi „Domu Aniołów Stróżów” było spotkanie ze Świętym Mikołajem, na którego dzieci oczekiwały w znakomitych, świątecznych nastrojach. Śpiewały wspólnie kolędy, opowiadały o sobie i zadawały często bardzo trudne pytania. Niewątpliwą niespodzianką dla wszystkich był sam Święty Mikołaj, w którego jak co roku, wcielił się przyjaciel Zespołu „Śląsk” Pan Michał Wójcik – Minister Członek Rady Ministrów.

Pan Minister znany jest z zaangażowania na rzecz dzieci i troski o te, które wymagają szczególnej opieki. Pobyt dzieci w Koszęcinie odbył się dzięki zaangażowaniu Pana Ministra Michała Wójcika oraz pracowników jego Biura Poselskiego, którzy oprócz organizacji całej wizyty przygotowali również atrakcyjne prezenty dla najmłodszych.

W imieniu wszystkich dzieci przekazujemy serdeczne podziękowania za wrażliwość na ich potrzeby. Radosne uśmiechy gości świadczyły o pełni wrażeń i emocji, jakich dostarczyła im wizyta w siedzibie Zespołu „Śląsk”. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej dziecięcej radości. (MM)