Koncert dla toruńskiej publiczności

06XII 21

Koncert dla toruńskiej publiczności

W miniony weekend tłum widzów oklaskiwał Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” w toruńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Arena. 4 grudnia artyści chóru, baletu i orkiestry Zespołu pod batutą Zygmunta Magiery, zaprezentowali najpiękniejsze pieśni oraz tańce ludowo-narodowe w programie „A to Polska właśnie”. Nie zabrakło najbardziej znanych utworów ludowych, zabrzmiały także piosenki patriotyczne. Koncert odbył się z okazji jubileuszu 30-lecia Radia Maryja.

Długą podróż do Torunia wynagrodziła artystom wdzięczna publiczność, która niezwykle gorąco przyjęła występ z programem „A to Polska właśnie”. W części artystycznej rocznicowych uroczystości, Zespół „Śląsk” podziwiało kilka tysięcy widzów z całej Polski, a także przedstawiciele Polonii. Obecni byli także hierarchowie kościelni oraz przedstawiciele władz rządowych. Specjalny list do uczestników uroczystości skierował Prezydent RP Andrzej Duda.

To nie pierwszy raz, kiedy artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” są główną atrakcją artystyczną urodzin rozgłośni. Koncerty Zespołu „Śląsk” w Toruniu od kilku lat, niezmiennie przyciągają liczną widownię zarówno na żywo, jak i przed telewizory TV Trwam. W ubiegłym roku koncert, który uświetnił 29. rocznicę powstania Radia został zarejestrowany wcześniej bez udziału publiczności i wyemitowany w dzień jubileuszu na antenie telewizyjnej. Tym bardziej cieszy tak liczna publiczność, która w sobotę mogła towarzyszyć Zespołowi na żywo.

Poniżej prezentujemy kilka koncertowych obrazów utrwalonych obiektywem Wojciecha Korpusika. (AK)