Barcin, Zabrze – gorący weekend na scenie

20VI 22

Barcin, Zabrze – gorący weekend na scenie

Weekend rozpoczął się z przytupem już w piątek, dwoma koncertami w hali widowiskowo – sportowej w Barcinie. Upalną niedzielę artyści Zespołu „Śląsk” spędzili w Zabrzu, jako gwiazda jednej z największych imprez plenerowych w regionie – Festiwalu „Śląskie Smaki”. To był gorący weekend na scenie!

Na zaproszenie Burmistrza Barcina, Rady Miejskiej oraz Miejskiego Domu Kultury, w hali widowiskowo - sportowej w Barcinie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wystąpił dwukrotnie. To były wyjątkowe koncerty, bowiem dochód z biletów-cegiełek został przekazany na organizację wspólnych wakacji dla dzieci z gminy Barcin oraz z zaprzyjaźnionego miasta Bursztyn na Ukrainie. Bogaty ludowo-narodowy repertuar przygotowany przez chór, balet i orkiestrę obfitował w największe przeboje Zespołu „Śląsk”. Mieszkańcy Barcina zgotowali artystom owacyjne przyjęcie!

W niedzielny wieczór Zespół „Śląsk” można było spotkać w plenerze, przy stadionie piłkarskim Arena Zabrze. To już tradycja, że organizowany przez Śląską Organizację Turystyczną Festiwal „Śląskie Smaki” nie może się odbyć bez koncertu w wykonaniu Zespołu „Śląsk”. Artyści od wielu lat są nieodłączną częścią tego wydarzenia, uświetniając finał Festiwalu.

Każdej edycji „Śląskich Smaków” towarzyszą tłumy turystów z uwagą obserwujących kulinarne zmagania zawodowych kucharzy i początkujących adeptów tej sztuki. Kolejna edycja przyciągnęła do Zabrza tłum smakoszy spragnionych pysznego jedzenia i dobrej rozrywki. Festiwal „Śląskie Smaki” to nie tylko szansa, aby spróbować najlepszych regionalnych potraw w ich lokalnych odmianach, ale także okazja do świetnej zabawy. O dobre nastroje uczestników zadbali m.in. Krzysztof Respondek z programem muzyczno-kabaretowym, muzyczne trio Frele oraz gwiazda wieczoru - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Na imprezie tradycyjnie nie zabrakło kulinarnych zmagań amatorów, szkół gastronomicznych i profesjonalistów, którzy stanęli do rywalizacji o nagrodę Złoty Fartuch. Organizatorami Festiwalu Śląskie Smaki byli: Śląska Organizacja Turystyczna i miasto Zabrze.

To był niezwykle dynamiczny weekend spędzony na scenie - gorący nie tylko dzięki czerwcowemu słońcu, ale i atmosferze jaka panowała na koncertach Zespołu. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! (AK)