Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin
tel.: +48 34 310 64 15; fax: +48 34 310 64 16; e-mail: info@zespolslask.pl

Skórka:
A+

Młodzi muzycy w Koszęcinie - "Kolberg 2014 - Promesa"12 Maja 2014

Przez 4 dni, w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Kolberg 2014 – Promesa” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, odbywały się w siedzibie zespołu „Śląsk” warsztaty chóralne i orkiestrowe dla uczniów szkół II stopnia oraz warsztaty wokalno - taneczne dla chórów szkoły I stopnia Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie. Warsztaty były połączone ze spotkaniem z artystami Zespołu Śląsk, zwiedzaniem Izby Tradycji i zespołu pałacowo-parkowego w Koszęcinie.

W ramach zadania „Swojego nie znacie – muzyczne inspiracje kultura ludową” uczniowie chóru Szkoły Muzycznej, realizowali m.in. kompozycje Romualda Twardowskiego oraz wybrane piosenki ludowe: „W czornym lesie na pasiece”, „Wczoraj była niedzieliczka” ,”Trojok”, ”Karlik”. W trakcie zajęć własnych młodzież skoncentrowała się na doskonaleniu swojego ludowego repertuaru chóralnego. Wszyscy uczestniczyli w warsztatach tanecznych, dykcji i recytacji oraz warsztatach wizażu prowadzonych przez artystów Zespołu „Śląsk”.

Uczniowie Zespołu Szkół wraz z opiekunami wzięli także udział w spotkaniu z młodzieżową grupą wokalno – taneczną Comédie Musicale Lycée Pierre Poivre, która  przyjechała do Koszęcina z Saint - Joseph we Francji. Młodzi muzycy obejrzeli przygotowany przez francuskich kolegów spektakl muzyczny pt. „Piaf, tu coné?”. (DK)

Powrót