Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

Facebook

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin
tel.: +48 34 310 64 15; fax: +48 34 310 64 16; e-mail: info@zespolslask.pl

Skórka:
A+

Pamiętamy o seniorach25 Maja 2020

Co roku o tej porze gościliśmy w siedzibie Zespołu „Śląsk” aktywnych seniorów z całej Polski. Czekał na nich bogaty program aktywizujący, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności twórczej. Ilość chętnych do udziału w tym wydarzeniu zawsze przekraczała nasze najśmielsze oczekiwania, aż pojawiła się konieczność organizacji dwudniowego Dnia Seniora, aby wszyscy chętni skorzystali z atrakcji i wyjechali z Koszęcina zadowoleni. W tym roku zmuszeni jesteśmy przenieść majowe spotkanie, ale mamy nadzieję, że zobaczymy się z Państwem we wrześniu.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, włączając się w działania mające na celu aktywizację seniorów, zmierzającą do poprawy jakości ich życia oraz ułatwienia dostępu do pełnego życia kulturalnego, od kilku lat organizuje w swojej siedzibie „Dzień Seniora”. Zapraszając tak szczególnych gości, Zespół dokłada wszelkich starań, aby czekał na nich program pełen atrakcji. Impreza pod nazwą „Senior Aktywny Artystycznie” zawiera więc szeroką ofertę działań: zwiedzanie z przewodnikiem kompleksu pałacowo-parkowego, warsztaty wokalne, warsztaty taneczne, występy zespołów artystycznych, „Miasteczko Zdrowia”, w którym odbywają się spotkania ze specjalistami w ramach bezpłatnych badań profilaktycznych, wykłady i prelekcje tematyczne. Można także skosztować specjałów regionalnej kuchni śląskiej, a zakończyć w strefie ruchu, organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Seniorzy mogą także zaprezentować swoje umiejętności i dokonania artystyczne na specjalnie przygotowanej w tym dniu scenie. Spotkanie zawsze wieńczy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który w tym dniu dedykowany jest seniorom.

Tegoroczne, majowe Dni Seniora miały być połączone z koncertami poświęconymi setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Niestety, okoliczności nie sprzyjają spotkaniu w siedzibie Zespołu „Śląsk”. Mamy nadzieję, że pozostajecie Państwo w domach, w pełni zdrowia, otoczeni bliskimi troszczącymi się o Wasze bezpieczeństwo. Zespół „Śląsk” nie zapomina jednak o aktywnych seniorach i z myślą o nich przygotował zajęcia online. Instruktorki Zespołu „Śląsk” Beata Danielska i Sabina Szybka, w salach pałacowych oraz w plenerze, poprowadzą warsztaty z estetyki ruchu. To łatwe ćwiczenia poprawiające sprawność fizyczną, łagodzące dolegliwości mięśni i stawów, gwarantujące poprawę kondycji a zarazem dobrą zabawę w ruchu. Link do filmu z zajęciami znajduje się pod tekstem, wraz z małą galerią zdjęć z poprzednich edycji Dni Seniora z Zespołem „Śląsk”. Powspominajmy, poćwiczmy razem i - mamy nadzieję - spotkajmy się ponownie we wrześniu w siedzibie Zespołu „Śląsk”! (AK)

Powrót
Lipiec 2020
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Najbliższe koncerty

    Zapowiedzi