Rozpoczęła się kolejna edycja "Święta Śląska"29 Czerwca 2019

Już po raz dwudziesty pierwszy Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprosił do swojej siedziby na Wielki Piknik Artystyczny „Święto Śląska”. Przez trzy dni - od 28 do 30 czerwca - Zespół będzie świętował 66. urodziny i zakończenie sezonu artystycznego. Na publiczność czeka zróżnicowany program artystyczny oraz liczne atrakcje towarzyszące, które gwarantują dobrą zabawę całym rodzinom. Nie zabraknie muzycznych gości oraz koncertu gospodarzy - Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Świetny sposób na rodzinną inaugurację wakacji! Wstęp wolny.

Na dobry początek „Święta Śląska” w piątek scenę opanowali młodzi artyści z zespołów: „Rekonesans”, „Baboki” oraz duet Paulina Szendera&Iga Reszko z zespołem. Ich ambitne muzyczne projekty mają już swoją publiczność, a obecność na dużej scenie „Święta Śląska” na pewno pozwoli im zdobyć jeszcze szersze grono wielbicieli. Zespół „Baboki” wybrał nawet pierwszy dzień pikniku artystycznego Zespołu „Śląsk”, na dzień premiery swojej pierwszej płyty. Młodym muzykom i wokalistom życzymy powodzenia na ich artystycznej drodze! Koncertową część piątkowego programu zwieńczył występ wrocławskiego zespołu pop-rockowego SEN. Już pod osłoną mroku, wszyscy chętni mogli zwiedzać pałac, który z okazji „Święta Śląska” nawiedziły… duchy. Można było spotkać m.in. Stanisława Hadynę w swoim gabinecie, Elwirę Kamińską ćwiczącą baletowe choreografie, księcia Hohenlohe i słynną Białą Damę, była Karolinka, Starzyk i tajemniczy wirtuoz gry na organach w pałacowej kaplicy. W roku 100-lecia wybuchu pierwszego powstania śląskiego, nie mogło także zabraknąć powstańców, którzy przypomnieli w ten sposób o ważnej dla wszystkich rocznicy.

Zapraszamy serdecznie do siedziby Zespołu „Śląsk” na kolejne dwa dni „Święta Śląska”. Nie zabraknie wspaniałych muzycznych gości, kabaretu, sportowych zmagań i prezentacji służb mundurowych. Park pełen jest stoisk z pamiątkami i twórczością rękodzielników, są atrakcje dla dzieci, można skosztować piknikowej kuchni. Jutro o 20:00 – koncert gospodarzy, Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Pogoda zdecydowanie sprzyja imprezie w plenerze, przybywajcie więc na Zamkową 3 do Koszęcina!

Patronat honorowy nad XXI Piknikiem Artystycznym „Święto Śląska” objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. (AK)

Powrót