Lubliniecki koncert z okazji 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej09 Czerwca 2019

8 czerwca na Bulwarze Franciszka Grotowskiego w Lublińcu zorganizowano specjalny koncert z okazji 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Gwiazdą wieczoru był chór, balet i orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” z programem „W Europie ze Śląskiem”. Wydarzenie zorganizował Urząd Miasta Lubliniec oraz Miejski Dom Kultury w Lublińcu.

W europejskim święcie wzięli udział wokaliści i tancerze Domu Kultury w Lublińcu oraz Zespół Pieśni i Tańca „Halka”. Punktem kulminacyjnym rocznicowych uroczystości było wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" i "Ody do Radości", a także wniesienie wielkoformatowych flag Polski, Unii Europejskiej i Lublińca. Ukoronowaniem wieczoru był koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” z repertuarem najpiękniejszych tańców i pieśni z wielu krajów Unii Europejskiej, wzbogacony polskimi tańcami ludowymi i narodowymi.

Szmer zachwytu przebiegł wśród licznie zgromadzonej publiczności już na widok otwierającego koncert „Trojaka”. Z każdym utworem brawa były coraz bardziej gorące, a widzom trudno było powstrzymać się od nucenia z artystami „Szła dzieweczka”. Brawa przerywały także widowiskowe tańce, te polskie: „Polkę opolską”, „Tańce Podhalańskie”, „Krakowiaka” czy „Karnawał w Wilamowicach”, i te europejskie, których wspaniałym wykonaniem balet „Śląska” zadziwiał lubliniecką publiczność: grecka „Zorba”, tańce irlandzkie, słowackie czy węgierskie. Zachwycająco rozbrzmiewały także europejskie pieśni, m.in.: „Montanara”, „Athina”, „Wien , Wien” i „O sole mio”. Koncert został niezwykle gorąco przyjęty, a gromkimi brawami dziękowano Zespołowi za wspaniały, europejski wieczór. (AK)

Powrót
Lipiec 2019
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi