Nagroda specjalna dla Śląskiej Organizacji Turystycznej na Targach GLOBalnie w Katowicach01 Kwietnia 2019

Od 29 do 31 marca odbywała się w Katowicach jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych GLOBalnie - najważniejszego wydarzenia turystycznego w Województwie Śląskim. Nie mogło więc na nim zabraknąć Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” - ambasadora kultury regionu i partnera Śląskiej Organizacji Turystycznej. Miło nam poinformować, że śląskie stoisko zostało wyróżnione nagrodą specjalną w konkursie na najlepszą prezentację targową!

Na stoisku Śląskiej Organizacji Turystycznej promowano bogactwa turystyczne naszego województwa, a ofertę wzbogaciły prezentacje pieśni ludowych w wykonaniu artystów Zespołu „Śląsk”. Krótkie koncerty, w kilku wejściach podczas każdego z targowych dni, były prawdziwym magnesem przyciągającym uwagę gości. Trzydniowa, międzynarodowa impreza była także doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów, przybliżenia zwiedzającym zarówno działalności naszej Instytucji, oferty artystycznej Zespołu, jak i atrakcji zespołu pałacowo-parkowego w Koszęcinie.

Międzynarodowe Targi Turystyczne od ćwierć wieku przyciągają do Katowic rzesze zwiedzających. Są jedną z największych turystycznych imprez w Polsce. Co roku bierze w nich udział ponad 200 podmiotów turystycznych i mogą pochwalić się liczbą ośmiu tysięcy gości w każdej edycji. Termin targów – marzec, tuż przed otwarciem sezonu sprawia, że impreza przyciąga zarówno specjalistów z branży, jak i klientów końcowych. Dla sektora turystycznego to doskonała okazja do wymiany informacji, przygotowania się do sezonu letniego, nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz poszerzenia swojej oferty. Klienci mają możliwość skorzystania z wielu ofert tour operatorów i firm zajmujących się obsługą branży turystycznej, żeglarskiej i wypoczynkowej. Targi do aktywnej promocji swojej oferty wykorzystują również Państwa, Miasta i Regiony Partnerskie. W tym roku do katowickiego Międzynarodowego Centrum Kongresowego przyjechali m.in. organizatorzy wypoczynku w Chorwacji, Czechach, Hiszpanii, Grecji, Rumunii, na Węgrzech, a nawet w Chinach. Pojawiła się również bogata oferta imprez krajowych. Miastem Partnerskim tegorocznej edycji było czeskie miasto Ostrava. (AK)

Powrót