"Śląsk" laureatem Festiwalu Filmów Turystycznych i Korporacyjnych FILMAT22 Października 2018

W ubiegłym tygodniu, w hotelu Raffles Europejski Warsaw odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród 13. edycji Festiwalu Filmów Turystycznych i Korporacyjnych FILMAT. Z radością informujemy, że film promujący Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” został wyróżniony statuetką TURYSTA 2018.

Od trzynastu lat statuetkę TURYSTY otrzymuje osoba, instytucja lub zespół, który ponad wszystko sławi Polskę na świecie. Wśród poprzednich laureatów nagrody znaleźli się m.in. Krzysztof Zanussi, Andrzej Wajda, Roman Polański, Studio Filmowe Se-ma-for, Łódzka „Filmówka” i Zespół „Mazowsze”. W tym roku Zarząd Festiwalu i Zarząd International Tourfilm Academy zdecydowali, że statuetka TURYSTA 2018 zostanie wręczona Zespołowi Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, za film promujący instytucję autorstwa Wojciecha Korpusika. W imieniu Zespołu, statuetkę odebrał Zastępca Dyrektora pan Tomasz Janikowski wraz z delegacją artystów baletu. Niespodzianką dla laureatów i gości Gali był piękny polonez w wykonaniu artystów „Śląska”, którzy w szlacheckich kontuszach zatańczyli do muzyki Wojciecha Kilara.

Festiwal FilmAT jest polskim członkiem Międzynarodowej Organizacji Festiwali Filmów Turystycznych – CIFFT (Comité International des Festivals du Film Touristique) z siedzibą w Wiedniu. Celem festiwalu jest prezentacja najnowszych trendów w dziedzinie filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, komunikacji turystycznej, filmów korporacyjnych i instytucjonalnych oraz ocena produkcji audiowizualnych w zależności od ich poziomu artystycznego i możliwości wpływania na grupę docelową. Festiwal wspiera rozwój krajowych i zagranicznych produkcji i organizuje odrębny konkurs filmowy dla filmów polskich oraz filmów z całego świata. Festiwal FilmAT organizuje dwa konkursy: narodowy i międzynarodowy. Oba z nich w trzech ważnych grupach kategorii: komunikacja turystyczna, dokumenty i reportaże tv, filmy korporacyjne i instytucjonalne.

Tegoroczna Gala została objęta patronatem International Committee of Tourism Film Fesitvals CIFFT, Polskiej Organizacji Turystycznej, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Partnerami Gali byli: Volkswagen Poznań Sp. z o.o. oraz Ambasada Peru. Pełna lista laureatów oraz dodatkowe informacje www.filmat-festival.com

Powrót