Balet na Senioraliach Metropolitalnych. Chór i orkiestra - kierunek Francja28 Września 2018

Barwny korowód seniorów, koncerty, występy grup teatralnych, tanecznych i kabaretowych, a w finale koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" - to część atrakcji Senioraliów Metropolitalnych, które odbyły się 27 września w Dąbrowie Górniczej. Organizatorem wydarzenia był Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii Wyższej Szkoły Biznesu.

Całodzienna impreza to zwieńczenie projektu „Jak nie My to Kto. Program rozwoju sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB", dofinansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wzięło w nim udział ponad 2 tysiące osób w 10 gminach regionu. W ramach akcji seniorzy brali udział w wykładach, warsztatach i laboratoriach organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. Seniorzy reprezentowali także Uczelnię na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Łazach, a także wycieczce naukowej do Warszawy zwiedzając m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Centrum Nauki Kopernik.

Święto seniorów w Dąbrowie Górniczej rozpoczęła barwna parada z Akademii WSB do Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie o godz. 15:00 gwiazdą Senioraliów był Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” z programem ludowo-narodowym „Znaszli ten kraj”. W wypełnionej po brzegi Sali Pałacu Kultury Zagłębia, pozytywna energia płynąca ze sceny znalazła w seniorach wdzięcznych odbiorców. Dynamiczne widowisko w wykonaniu baletu Zespołu nagrodzono burzą braw.

Chór i orkiestra  - kierunek Francja

Podczas gdy balet występował dla rodzimej publiczności, chór i orkiestra Zespołu podróżowali już do Francji, gdzie przez najbliższe trzy tygodnie będą koncertować z repertuarem „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Podczas francuskiej trasy koncertowej zaplanowano 20 koncertów w całej Francji m.in. w Montpellier, Marsylii, Lyon, Bergerac, Villeparisis, Menton czy La Baule - znanym z tego, że było bazą pobytową reprezentacji Polski podczas piłkarskich Mistrzostw Europy 2016. Pierwszy koncert odbędzie się 28 września w Katedrze św. Piotra w Montpellier. Szczegółowy plan całej trasy koncertowej we Francji znajduje się w kalendarzu koncertów. (AK)

Powrót